بازتاب نیوز

سفیر آمریکا: آزادی خلیل‌الله فیروزی تعهد حکومت برای مبارزه با فساد را زیر سوال می‌برد

٢٤ اسد ١٣٩٨ خبرنامه

سفیر امریکا در کابل در واکنش به آزادی خلیل‌الله فیروزی، از محکومین پرونده فساد در کابل بانک می‌گوید که آزادی قبل از میعاد تعیین‌شده فیروزی تعهد حکومت برای مبارزه علیه فساد را زیر سوال می‌برد.

جان بس امروز پنج‌شنبه(۲۴اسد) در توییتر اش گفته است که آزادی قبل از میعاد تعیین‌شده‌ خلیل فیروزی، تعهد حکومت را مبنی بر مبارزه علیه فساد و استفاده خوب از حمایت حامیان مالی، زیر سوال قرار می‌دهد.

وی افزوده است که افغان‌های بی شمار در یک دهه گذشته به دلیل دزدیده شدن کمک‌های بین‌المللی از سوی افراد برای مقاصد شخصی، رنج برده‌اند.

این در حالی است که حکومت آزادی فیروزی را بیماری و وضعیت صحی او عنوان کرده و گفته که فیروزی فعلا در خانه‌اش تحت مراقبت‌های شدید امنیتی قرار دارد.

اما رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در این‌باره گفته که رییس‌جمهور غنی در بدل رهایی فیروزی، ۳۰ میلیون دالر مصارف کمپاین انتخاباتی خود را از او گرفته است؛ ادعایی که ارگ ریاست جمهوری آن را رد کرده است.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/08/15/us-ambassador-bass-disturbed-by-reports-of-kabul-bank-fraud-perpetrators-release-by-govt/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading