بازتاب نیوز

عبدالطیف پدرام رسمأ پیکارهای انتخاباتی‌اش را آغاز کرد

٢٤ اسد ١٣٩٨ طلوع نیوز

عبدالطیف پدرام، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری پیش از چاشت امروز (پنج‌شنبه، ۲۴ اسد) به‌گونۀ رسمی پیکارهای انتخاباتی‌اش را آغاز کرد.

او که در یک گردهمایی در میان هوادارانش در کابل سخن می‌زد، بر ایجاد حکومت فدرالی در افغانستان تأکید کرد و گفت که نظام فدرالی، تضمین کنندۀ حقوق مساوی تمام شهروندان خواهد بود.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، حکومت وحدت ملی را خاتمه یافته دانست و از آن به عنوان «رژیم» یاد کرد: «موقف ما روشن است؛ ما حکومت وحدت ملی را به رسمیت نمی‌شناسیم.»

پیکارهای انتخاباتی نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری، به تاریخ ششم ماه اسد آغاز شدند؛ اما بدلایلی، شماری از نامزدان تاکنون پیکارهای شان را آغاز نکرده‌اند.

قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری، به تاریخ ششم ماه میزان برگزار شود و پیکارهای انتخاباتی نامزدان، تا سوم ماه میزان ادامه خواهند داشت.

عبدالطیف پدرام، بر برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به‌گونۀ شفاف و آزاد تأکید کرد و گفت که باید تعیین کننده در این انتخابات آرای مردم باشد نه کسانی دیگری.

او در بخش دیگر از سخنانش، بر برنامه‌های آینده‌اش اشاره کرد. او گفت در صورتی برنده شدن در انتخابات، به زنان حقوق مساوی با مردان خواهد داد و نیز تعصبات را در کشور ازمیان برخواهد داشت.

این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، افزود که در صورت پیروزی، ارایۀ خدمات بهداشتی و آموزش را رایگان خواهد کرد.

او هم‌چنان گفت که خط دیورند را به‌عنوان مرز رسمی میان افغانستان و پاکستان به رسمیت می‌شناسد: «کشورهای منطقه برای ما از لحاظ سیاست خارجی، اولویت دارند و ما می‌خواهیم روابط خوب با این کشورها داشته باشیم و هیچ مشکلی با پاکستان بر سر خط دیورند نداریم و این یک مرز رسمی است.»

در انتخابات ریاست‌جمهوری، هژده تن خودشان را نامزد کرده بودند، اما از این میان، زلمی رسول، از نامزدی‌اش انصراف داد و دستۀ انتخاباتی محمد حنیف اتمر نیز دچار تنش‌ها و اختلاف‌های درونی است.

لینک اصلی: https://www.tolonews.com/index.php/fa/afghanistan/%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%B7%DB%8C%D9%81-%D9%BE%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%B3%D9%85%D8%A3-%D9%BE%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C%D8%A7%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading