بازتاب نیوز

سفیر امریکا از رهایی خلیل‌الله فروزی ابراز نگرانی کرد

٢٥ اسد ١٣٩٨ خبرگزاری خامه پرس

جان بس سفیر ایالات متحده امریکا در کابل، از رهایی خلیل‌الله فروزی از متهمان اصلی بحران کابل بانک از سوی رییس جمهور،‌ ابراز نگرانی کرد.

جان بس در یک پیام تویتری از رهایی خلیل‌الله فروزی از متهمان اصلی بحران کابل بانک، قبل از اتمام دوره حبس، ابراز نگرانی نموده و در مورد تعهدات افغانستان در مورد مبارزه با فساد مشکوک است.

بس همچنان به گزارش‌های اشاره می‌کند که در آن از قول رحمت الله نبیل رئیس سابق امنیت ملی و نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفته شده که حکومت این کشور خلیل الله فروزی رئیس سابق کابل بانک را بخاطر کمک مالی با کمپاین انتخاباتی رئیس جمهور غنی پیش از وقت از حبس رها کرده‌است.

وی در تویترش نوشته است:

Disturbed by reports the #Afghan government requested early release for Kabul Bank fraud perpetrator Khalil Firozy before conclusion of his sentence. Countless Afghans suffered in the past decade because international assistance funds were stolen for personal gain. 1/2— John R. Bass (@USAmbKabul) August 15, 2019

ابراز نگرانی جان بس سفیر امریکا در مورد رهایی خلیل‌الله فروزی از سوی رییس جمهور غنی

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری در واکنش به گفته های رحمت‌الله نبیل گفته است که ادعای آقای نبیل در پیوند به رهایی فیروزی در بدل پول کاملن بی بنیادو بی اساس است، عوام فریبانه و کمپاینی می باشد. بر بنیاد فیصله ی یک کمیته موظف که متشکل از نهاد های عدلی و قضایی، صحی و امنیتی بوده؛ وضعیت فیروزی وخیم توصیف شده، و به خانه اش انتقال یافته وتحت نظارت شدید قرار دارند.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/65590

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading