بازتاب نیوز

روند مذاکرات بین الافغانی و سراسیمگی خلیلزاد

٢٨ اسد ١٣٩٨ آژانس افغان خبر

نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی بر یک مراسم عروسی در کابل گفته است که ما باید روند صلح افغانستان را به شمول مذاکرات میان‌افغانی تسریع کنیم.

به گزارش افغان نیوز: زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه ایالات متحده امریکا در امور صلح افغانستان ضمن محکوم نمودن حادثه تروریستی بر یک مراسم عروسی در کابل، گفته است که روند صلح افغانستان، به شمول مذاکرات میان‌افغانی باید تسریع شود.

وی در توییتی شب گذشته گفته است:" ما حمله فجیع دیروز داعش را بر سالن عروسی در کابل که تعداد زیادی از فامیل‌های بی‌گناه مردم افغانستان در آن کشته شدند محکوم می‌کنیم. آنها برای تجلیل از یک مراسم شادمانی جمع شده بودند."

آقای خلیلزاد در ادامه گفته است که مذاکرات میان‌افغانی باید تسریع گردد و موفقیت این امر مردم افغانستان را در وضعیت بهتری برای شکست دادن داعش قرار خواهد داد.

او افزوده است:" ما باید روند صلح افغانستان را به شمول مذاکرات میان‌افغانی تسریع کنیم. موفقیت در اینجا مردم افغانستان را برای شکست دادن داعش در موقعیت بهتری قرار خواهد داد."

در همین حال، گروه طالبان به مناسب صدمین سالروز استقلال افغانستان اعلام نموده که مردم مجاهد به فتوای علمای کرام در ظرف هشتاد سال، سه بار اشغالگران بریتانیایی را به شکست مواجه کردند. اکنون جهاد علیه اشغالگران امریکایی را امارت اسلامی رهبری می کند.

از سوی هم، رییس جمهور غنی می گوید که طالبان عامل اصلی تلفات غیرنظامی در کشور بوده و مردم ما هرگز جنایات این گروه اجنبی را فراموش نمی کنند.

این درحالی است که حمله تروریستی بر یک محفل عروسی در کابل جان دست کم ۶۳ تن را به شمول زنان و کودکان گرفت و بیش از ۱۸۰ نفر دیگر را زخمی ساخت.

قابل ذکر است که مسئولیت این حمله مرگبار را گروه تروریستی داعش به عهده گرفت.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%85%DA%AF%DB%8C-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D9%84%D8%B2%D8%A7%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading