بازتاب نیوز

کشته شدن 75 تن طالب در 24 ساعت گذشته

٣٠ اسد ١٣٩٨ جمهور نیوز

وزارت دفاع ملی از کشته شدن 75 تن از اعضای طالبان و داعش در عملیات‌های نظامی در 24 ساعت گذشته خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ وزارت دفاع امروز چهارشنبه(30 اسد) با نشر اعلامیه‌ای گفته که نیروهای دفاعی و امنیتی با راه اندازی 7 عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی، 73 عملیات کوماندویی و 34 عملیات هوایی در ولایت‌های مختلف کشور تلفات سنگینی را به گروه‌های تروریستی وارد کرده اند.

بر بنیاد اعلامیه، این عملیات‌ها در ولایت‌های هلمند، ارزگان، تخار، ننگرهار، غور، هرات، غزنی و میدان‌وردک انجام شده که در نتیجه آن 75 دهشت افگن طالب به شمول 6 عضو داعش کشته، 36 تن زخمی و یکتن دیگر هم زنده بازداشت شده است.

در اعلامیه آمده که از اثر ضربات هوایی در ولسوالی های سنگین، گرشک و نوزاد ولایت هلمند  28 دهشت افگن کشته، 5 تن زخمی و یک عراده موتر سایکل از بین برده شده است.

در ولایت تخار نیز از اثر ضربات هوائی و انداخت متقابل در ولسوالی‌های درقد و اشکمش 19 تن دهشت افگن کشته، 11 تن زخمی و یک تن دیگر بازداشت شده است.

در اعلامیه آمده که در نتیجه انداخت راکت در ولسوالی چهارچینوی ولایت ارزگان، 10 تن دهشت افگن کشته و 6 تن دیگر زخمی شده‌اند.

در نتیجه حملات هوایی در ولسوالی پچیراگام ننگرهار نیز 6 تن داعشی کشته شده‌اند.

همچنین در نتیجه انداخت متقابل نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های دولتیار غور، کشک کهنه هرات، آب‌بند غزنی و مرکز میدان وردک 12 طالب کشته و 9 تن دیگر زخمی شده‌اند.

بر بنیاد اعلامیه، در این عملیات‌ها مقداری از امکانات نظامی و وسایط دشمن نیز تخریب و از بین برده شده است.

خبرگزاری جمهور- کابل

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/119594/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading