بازتاب نیوز

آگاهی، خود گذری و مهربانی، از شاخصه‌های افراد ولایی است!

٣٠ اسد ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

عالمان دیني در ولایت هرات اظهار داشتند:  افراد ولایت‌مدار و ولایی با آگاهی حرف می‌زنند و با آگاهی کامل با افراد مختلف در جامعه برخورد می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صداي افغان( آوا)، حجت الاسلام والمسلمین رجب زاده؛ عالم دیني و از مسئولین حوزه علمیه صادقیه در ولایت هرات طی یک سخنرانی در محفلی که به مناسبت عید سعید غدیر خم از سوي بخش فرهنگي سياسي مجتمع قرآن و عترت در تكيه خانه عمومي بيت امام جواد(ع)(ميرآغا) هرات برگزار شده بود، آگاهی، عطوفت و مهربانی، ایثار و فداکاری و روحیه همنوع دوستی را از شاخصه‌های افراد ولایی در یک جامعه ولایی عنوان کرد.

وي افزود: افراد ولایی در یک جامعه ولایی با آگاهی حرف می‌زنند و همواره در پی برقراری وحدت، اخوت و برادری در میان مسلمانان هستند.

اين عالم ديني ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام در میان مسلمین عقد اخوت بست و از ابتدای رسالت تا پایان عمر پر برکتش همواره مسلمانان را دعوت به اخوت، برادری و رفتار نیک با یکدیگر نمود.

حجت الاسلام رجب زاده تصريح كرد: گفتار پاک و سرشار از آگاهی از مشخصه‌های افراد ولایی و پیروان واقعی حضرت علی(ع) در یک جامعه ولایت‌مدار است.

وي اظهار داشت: افراد ولایی باید بر مبنای آیات قرآن و دستورات پیامبر و اهل البیت(علیهم السلام) حرکت کنند

رجب زاده اظهار داشت: افراد ولایی باید طبق گفته قرآن با کفار خشن و جدی و با مؤمنین مهربان باشند جرا كه همکاری با محرومین ومظلومین و روحیه سازندگی از دیگر شاخصه‌های افراد ولایی مي باشد.

اين عالم ديني خاطر نشان ساخت:  افراد ولایی تلاش می‌کنند دور از ظلم و ستم بوده و همواره به سمت ساختن خود، جامعه و افراد جامعه قدم برمی‌دارند.

وي در پایان سخنانش حمله مرگبار اخیر در کابل را نکوهش و محکوم کرد و گفت: چنین رفتارهای خشنی هیچگاه با منطق انسانی و اسلامی سازگار نبوده است.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/190353/%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%AE%D8%B5%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%DB%8C

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading