بازتاب نیوز

طالبان: مذاکرات دوحۀ ممکن تا دو روز دیگر پایان یابد

٢ سنبله ١٣٩٨ صدای آمریکا

برخی از اعضای دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گویند که در دو روز گذشته به پیشرفت‌های دست یافته و قرار است که در دو روز دیگر روی موارد باقی مانده توافق صورت گیرد.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر روز شنبه ۲۴ اگست (دوم سنبله) به خبرنگار صدای امریکا در قطر گفت که "ممکن است تا مذاکرات میان نمایندگان امریکا و طالبان تا دو روز دیگر پایان یابد."

آقای شاهین گفت: "روی بیشتر مسایل و میکانیزم عملی توافق شده و فقط چند مسایل دیگر باقی مانده است."

شب گذشته تیم‌کاری دو طرف در کمیته‌ها آن هم در نقاط مختلف بحث و گفتگو کرده اند و نمایندگان امریکا و طالبان که پیش از این به گونه معمول در ساحه " کلوپ دیپلوماتیک" با هم دیدار می‌کردند، شب گذشته هیچ نشستی نداشته اند.

نهمین دور گفتگوهای مذاکرات صلح میان زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحده در امور مصالحه افغانستان و نمایندگان طالبان روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد.

انتظار می‌رود که در این دور این توافقات نهایی شود و آقای خلیلزاد پس از مذاکرات با طالبان در قطر، به کابل سفر کرده و جزییات این گفتگوها را با مقام‌های ارشد حکومت افغانستان شریک کند.

در هشت دور گذشتۀ مذاکرات در مورد جدول زمانی خروج قوای خارجی از افغانستان، تضمین طالبان برای اینکه از خاک افغانستان بر ضد امریکا استفاده نشود، آمادگی طالبان برای مذاکرات بین الافغانی با حکومت افغانستان و آتش‌بس دوامدار و پایدار، بحث‌های گسترده صورت گرفته است.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/Taliban-says-afghan-peace-talks-to-Doha-may-end-in-tow-days/5055273.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading