بازتاب نیوز

تاکید نهادهای امنیتی بر تامین امنیت ۵هزار مرکز رای‌دهی در روز انتخابات

٢ سنبله ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

2019-08-24 | 10 دقيقه پيش

منابع امنیتی به تلویزیون یک میگویند نزدیک به پنچ هزار مرکز رای‌دهی در سراسرکشور تثبیت شده ونیروهای امنیتی آماده تامین امنیت این مراکز در روز رای‌دهی هستند.

فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می‌گوید که در صورت تغییرات در ازیاد مراکز رای‌دهی، نیروهای امنیتی آماده تامین آن نیز هستند.

در همین حال منابع امنیتی به تلویزیون یک می‌گویند که از میان پنج‌هزار مرکز رای‌دهی بیش از شش‌صد مرکز با تهدیدهای بلند امنیتی روبه‌رو است که در این میان ۶۷۴ مرکز با تهدیدهای بلند، ۹۰۱ مرکز با تهدیدهای متوسط امنیتی روبرو اند و ۳۶۶۲ مرکز به وضعیت عادی است و هیچ تهدیدی وجود ندارند.

عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که تمام آمادگی‌ها برای انتقال مواد حساس، برنامه امنیت مرکزهای رای دهی و روز انتخابات گرفته شده است.

اما دراین میان نگرانی کمیسیون مستقل انتخابات درمورد امنیت این روند و مسدود بودن بیشتر مرکز های رای‌دهی پابرجاست.

از سوی هم، عنایت الله حفیظ نامزد ریاست جمهوری می‌گوید که اگر تا زمان برگزاری انتخابات مرکزهای بیشتر مسدود شود باید کمیسیون مستقل انتخابات فهرستی ازین مرکزها را با نامزدان شریک سازند تا از تقلب جلوگیری شود.

ازمیان ۳۴ ولایت تنها ولایت‌های کابل بامیان وپنجشیر است که مرکزهای رای دهی درین ولایت‌ها مسدود نخواهد بود.

اما در ولایت‌های فراه، قندز، غزنی، هلمند، جوزجان، زابل و سرپل بیشترمرکزها مسدود خواهند ماند.

هرچند کمیسیون می‌گوید که مردم درصورتی که نام نویسی کرده باشند می‌توانند در روز انتخابات درمرکزهای امن رای دهند اما نهادهای ناظر انتخاباتی میگویند که مسدود ماندن مرکزها در روز انتخابات بخش بزرگی از مردم را از حق رای محروم خواهد کرد.

1TVNews.af

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/39203-2019-08-24-10-56-05

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading