بازتاب نیوز

بازداشت ۱۷ قاتل و سارق مسلح از چهار ولایت کشور

٢ سنبله ١٣٩٨ آژانس افغان خبر

وزارت امور داخله کشور اعلام نموده که در نتیجه چندین عملیات نیروهای امنیتی در ولایت کابل، کاپیسا، بغلان و لغمان ۱۷ تن در پیوند به جرایم قتل و سرقت های مسلحانه بازداشت شده اند.

به گزارش افغان نیوز: در اعلامیه این وزارت که امروز شنبه(2، سنبله) منتشر شده، آمده است که پوليس كابل قاتل دو باشنده ولسوالي چهار آسياب را از مربوطات آن ولسوالي، بازداشت كرده است.

اعلامیه افزوده است که در نتيجه فير هاي شاديانه ي فرد بازداشت شده، شب گذشته در يك محفل عرسي در قريه "چهل دختران" ولسوالي چهار آسياب، دو تن از باشنده گان آن منطقه به قتل ميرسند و پس از آن قاتل از ساحه فرار مينمايد. سرانجام امروز با يك ميل سلاح از سوي پوليس مبارزه با جرايم جنايي قومانداني امنيه آن ولسوالي، بازداشت شد.

در یک اعلامیه دیگر این وزارت آمده است که در دو عملیاتی که روز گذشته در ناحیه پانزدهم و لسوالی ده سبز ولایت کابل از سوی پولیس راه اندازی شده بود، دو تن در پیوند به رهزنی های مسلحانه از مربوطات این ناحیه پانزده هم و یک رهزن مسلح از مربوطات ولسوالی دهسبز بازداشت شدند.

از نزد افراد بازداشت شده، دو میل سلاح و دو قبضه چاقو به دست پولیس آمده است.

وزارت داخله در یک اعلامیه جداگانه افزوده است که یک تن از کسبه کاران در ساحه "چوک محمد رحیم" شهر مهتر لام ولایت لغمان از سوی افراد ناشناس پس از ربودن به قتل میرسد.

پولیس قوماندانی امنیه ولایت لغمان همزمان قضیه را کشف و با راه اندازی عملیاتی پنج تن را در پیوند به قتل این کسبه کار بازداشت کرد.

در اعلامیه دیگر وزارت داخله آمده است که منسوبین پولیس مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی امنیه ولایت کاپیسا دو تن را روز گذشته به ظن قتل یک افسر پولیس از مربوطات "ده بابا علی" آن ولایت بازداشت کردند.

در اعلامیه آمده است که روز گذشته یک افسر پولیس حین رفتن به مسجد جهت ادای نماز جمعه، از سوی افراد ناشناس مورد تیر اندازی قرار گرفت و سپس به شهادت رسید.

این وزارت در یک اعلامیه دیگر گفته است که پولیس ولسوالی نهرین ولایت بغلان در یک عملیات مشترک با منسوبین امنیت ملی، دو تن را در پیوند به قتل یک نو جوان، از مربوطات ولسوالی نهرین آن ولایت بازداشت کردند.

افراد بازداشت شده، چندی قبل یک نوجوان را به خاطر به دست آوردن پول ربوده بودند و پس از اینکه پول مورد نظر را حاصل نکردند، این نوجوان را بگونه ظالمانه به قتل رسانده بودند.

در اعلامیه وزارت داخله همچنان آمده است که در نتیجه یک در گیری پولیس با سارقین مسلح در ولسوالی نهرین ولایت بغلان، یک سارق مسلح کشته و 4 تن دیگر آنان بازداشت شدند.

این در گیری زمانی به وقوع پیوست که سارقین مسلح قصد سرقت اموال و اجناس مردم عابر را در مسیر راه آن ولسوالی داشتند و در همین حال پس از در گیری با پولیس، یک تن این سارقین از سوی پولیس کشته و چهار تن دیگر آنان بازداشت شدند.

همچنان پولیس ولسوالی نهرین ولایت بغلان در یک عملیات مشترک با اردوی ملی به تعداد 15 میل سلاح را از نزد افراد مسلح غیر مسئول جمع آوری نموده اند.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%82%D8%A7%D8%AA%D9%84-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD-%D8%A7%D8%B2-%DA%86%D9%87%D8%A7%D8%B1-%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading