بازتاب نیوز

ابراز رضایت اداره مک از کارکرد وزارت معادن و پترولیم

٣ سنبله ١٣٩٨ آژانس افغان خبر

مک در اولین گزارش نظارت و ارزیابی آسیب پذیری های فساد اداری در وزارت معادن و پترولیم از کارکرد این وزارت اظهار رضایت کرده می گوید که این وزارت از ۱۹۱ سفارش این اداره ۲۷ مورد را تطبیق نموده است.

به گزارش خبرگزاری افغان نیوز: کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری امروز یکشنبه ۳ سنبله  اولین گزارش ربع وار نظارتی از تطبیق سفارشات مبارزه با فساد اداری خود در وزارت معادن و پترولیم را طی کنفرانس مطبوعاتی رسانه ای کرد.

میوند روحانی رئیس دارالانشا اداره مک با بیان این مطلب تصریح می کند که این اداره در اولین دور نظارت خود از کارکرد وزارت معدن ۱۹۱ مورد سفارش مختلف را پیشنهاد نموده است که از این میان وزارت متذکره توانسته است ۲۷ مورد را تطبیق نماید.

آقای روحانی علاوه می کند که این شفارشات شامل قانون جدید معدن کاری و عقد قرارداد می باشد که با اجرایی شدن این دو مرحله مراحل دیگر به خوبی تطبیق می شوند.

از سوی هم ادریس هاشمی پژوهشگر اداره مک در این زمینه اضافه می کند که در ارزیابی و بررسی اداره مک زنجیره ارزش در ابتدا تطبیق قانون و بعدا عقد قرارداد می باشد.

اقای هاشمی یادآور می شود که با تطبیق قوانین و عقد قرارداد های وزارت معادن در نخستین سفارشات اداره مک خوب ارزیابی شده و کارکردهای این وزارت قابل قناعت می باشد.

در همین حال ولی الله زدران معین  پالیسی و برنامه وزارت معادن تاکید می کند که عواید وزارت معادن تاکنون از بخش استخراج معادن نبوده و تنها قراردادها درامد زا برای این ادارده بوده است.

آقای زدران می گوید وزارت معادن و پترولیم علاوه بر سفارشات اداره مک از سایر نهاد ها نیز سفارشات و پیشنهادات زیادی را برای تطبیق دریافت نموده است.

 

لینک اصلی: http://afghannews.af/ابراز-رضایت-اداره-مک-از-کارکرد-وزارت-معادن-و-پترولیم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading