بازتاب نیوز

میک: وزارت معادن 27 سفارش کمیتۀ نظارت و ارزیابی را تطبیق کرده است

٣ سنبله ١٣٩٨ سلام وطندار

کمیتۀ مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری (میک) نخستین گزارش ربعوار نظارتی‌اش از تطبیق سفارشات مبارزه با فساد اداری در وزارت معادن و پترولیم را که در «گزارش آسیب‌پذیری‌های فساد اداری در وزارت معادن و پترولیم» بازتاب یافته بود، نشر کرد.

مسئولان این نهاد امروز (یکشنبه 3 سنبله) در نشستی خبری در کابل می‌گویند که مشاهدات گروه پی‌گیری کمیتۀ نظارت و ارزیابی از روند تطبیق سفارشات در وزارت معادن و پترولیم نشان می‌دهد که 27 سفارش از میان 191 سفارش تاکنون به گونۀ کامل تطبیق شده‌اند، 48 سفارش کمیتۀ نظارت و ارزیابی یا تا اندازه‌یی تطبیق شده یا کار روی آن‌ آغاز شده است، در حالی که 116 سفارش دیگر به آینده سپرده شده‌اند.

یافته‌های کمیتۀ نظارت و ارزیابی نشان می‌دهد با وجود پیشرفت چشم‌گیر در آغاز این ربع از هنگام نشر گزارش اصلی آسیب‌پذیری‌های فساد اداری در وزارت معادن و پترولیم، هنوز هم نیاز به پیشرفت بیشتر برای تطبیق سفارشات کمیتۀ نظارت و ارزیابی وجود دارد.

این گزارش نشان می‌دهد که استخدام کارمندان در وزارت معادن و پترولیم متأثر از روابط شخصی است و راهبرد مشخصی برای مدیریت منابع بشری وجود ندارد.

میوند روحانی، رئیس دبیرخانۀ میک می‌گوید، روابط ضعیف میان نهادهای دولتی و گرد­آوری درآمدها به گونۀ غیرقانونی سبب عدم پیشرفت در وزارت معادن و پترولیم شده است. آقای روحانی می‌گوید، اگر به تمامی 191 سفارش این کمیته در وزارت معادن و پترولیم رسیده‌گی صورت نگیرد، به فساد خواهد انجامید.

اما ولی‌الله زدران، معین پالیسی وزارت معادن و پترولیم می­‌گوید که تاکنون از میان 191 سفارش و قضایای آسیب­‌پذیری فساد اداری در این وزارت به 92 سفارش آن رسیده‌گی صورت گرفته است.

معین پالیسی وزارت معادن و پترولیم می‌­گوید، برخی از سفارشات که رسیده‌گی نشده، قابل تطبیق نیستند.

گزارش آسیب‌پذیری‌های فساد اداری در وزارت معادن و پترولیم در ماه اکتوبر 2018 به نشر رسید که در آن بر تلاش‌های پیکار با فساد اداری و اصلاحات پیشنهادی برای وزارت معادن و پترولیم و دست‌اندرکاران مربوط به آن تمرکز داشت.

در این زمینه:

میک: در برابر اصلاحات در وزارت معارف مقاومت می‌شود

فساد در وزارت داخله؛ میک گزارش داد

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=49678

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading