بازتاب نیوز

رئیس جمهور غنی با وزیر تجارت عربستان سعودی دیدار کرد

٣ سنبله ١٣٩٨ دفتر سخنگوی ریاست جمهوری

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز در اقامتگاه اش در شهر جده با داکتر ماجد بن عبدالله اقصبی وزیر تجارت عربستان سعودی دیدار نمود.

در این دیدار هر دو جانب در مورد صادرات محصولات و رشد اقتصادی و تجارتی افغانستان و سرمایه گذاری در تولید برق و استخراج معادن بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهور غنی با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری و تجارت در افغانستان گفت که افغانستان منحیث چهارراه آسیا در بخش های همکاری های تجارتی و اقتصادی ارزش خاص دارد. وی نقش و همکاری عربستان سعودی را در این عرصه ها مهم دانست.

وزیر تجارت عربستان سعودی ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور گفت که پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی در خصوص همکاری با افغانستان در عرصه های  تجارت، صادرات، سرمایه گذاری و سایر عرصه ها به وی هدایت داده است.

 ماجد بن عبدالله اقصبی وعده سپرد که به هدف رشد سرمایه گذاری، اقتصادی و تجارتی در افغانستان، مشترکاً با حکومت افغانستان پلان پروژه های مهم را ترتیب نموده و به گونۀ مشترک آن را عملی خواهند کرد.

رئیس جمهور غنی ضمن ابراز امتنان از وزیر تجارت عربستان سعودی، گفت که روابط دوستانه و همکاری های همه جانبه با عربستان سعودی برای ما ارزش خاص دارد و افغانستان به شمول عربستان سعودی، خواهان گسترش روابط دوستانه و همکاری گسترده با کشور های منطقه و جهان می باشد.#

لینک اصلی: https://president.gov.af/fa/News/301123

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دفتر سخنگوی ریاست جمهوری

آخرین خبر ها:

Loading