بازتاب نیوز

امضای موافقتنامه میان وزارت مالیه و بانک انکشاف اسلامی

٤ سنبله ١٣٩٨ آژانس افغان خبر

در حضور داشت رئیس جمهور غنی، میان رئیس بانک انکشاف اسلامی و سرپرست وزارت مالیه کشور، موافقتنامۀ ساخت یک باب شفاخانه صد بستر و چهار باب کلینیک در افغانستان، به امضا رسید.

به گزارش افغان نیوز: محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در دومین روز سفرش به عربستان سعودی، با داکتر بندرالحجار رئیس بانک انکشاف اسلامی در شهر جده دیدار کرد.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است که در این دیدار، هردوجانب در رابطه به همکاری ها، انکشاف اقتصادی و خودکفایی افغانستان، سرمایه گذاری، زراعت و اعطای قرضه های درازمدت به افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس جمهور غنی با اشاره به رشد زراعت در کشور و صادرات محصولات زراعتی و میوه جات افغانستان به بازارهای جهانی، گفت که بانک انکشاف اسلامی بخاطر رشد هرچه بهتر تولیدات زراعتی، بهبود زندگی و عاید دهاقین افغان، همکاری و سرمایه گذاری نماید.

وی تصریح کرد که صادرات جلغوزه، زعفران، بادام و محصولات دیگر افغانستان به شمول عربستان سعودی به کشورهای منطقه و جهان افزایش یافته است و در نتیجۀ همکاری و اعطای قرضه های درازمدت بانک انکشاف اسلامی در بخش زراعت، در این عرصه بهبود هرچه بیشتر رونما خواهد گردید.

رئیس بانک انکشاف اسلامی تلاش های حکومت افغانستان بخصوص تلاش های رئیس جمهور غنی را در راستای انکشاف اقتصادی و همکاری ها ستایش نمود و گفت که بانک انکشاف اسلامی علاقه مند است تا در بخش های انکشاف و تمویل پروژه های بزرگ به همکاری هایش با افغانستان ادامه بدهد.

آقای غنی ضمن قدردانی از کمک های بانک انکشاف اسلامی با افغانستان، از رئیس این بانک بخاطر آمادگی به دوام همکاری ها تشکر کرد و کمک های این بانک را در عرصه انکشاف اقتصادی، انکشاف و خودکفایی افغانستان، موثر خواند.

همچنان در حضور داشت رئیس جمهور غنی، میان داکتر بندر الحجار رئیس بانک انکشاف اسلامی و داکتر محمد همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه کشور، موافقتنامۀ ساخت یک باب شفاخانه صد بستر و چهار باب کلینیک در افغانستان، به امضا رسید.

لینک اصلی: http://afghannews.af/امضای-موافقتنامه-میان-وزارت-مالیه-و-بانک-انکشاف-اسلامی

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading