بازتاب نیوز

دور دیگر اخراج پناهجویان افغان از آلمان به کابل

٤ سنبله ١٣٩٨ مهاجر نیوز

قرار است گروه دیگری از پناهجویان رد شده افغان از آلمان به کشورشان فرستاده شوند. از ماه دسمبر سال ۲۰۱۶ تا اکنون جمعاً ۶۴۵ پناهجوی افغان از این کشور اخراج شده اند.

بر اساس گزارش ها از منابع امور مهاجران و عودت کنندگان افغانستان در کابل، قرار است به روز چهارشنبه ۲۸ ماه اگوست، یک گروه دیگری از پناهجویان رد شده افغان از آلمان به کابل پایتخت افغانستان برسند.

از نخستین دور اخراج پناهجویان افغان در ماه دسمبر ۲۰۱۶ تا اکنون مجموعاً ۶۴۵ مرد در جمعاً ۲۶ پرواز به کابل منتقل شده اند.

اخراج پناهجویان افغان، یکی از موارد جنجال برانگیز در آلمان به شمار می‌رود؛ زیرا سازمان‌های مدافع حقوق پناهجویان و حقوق بشر و همچنان شماری از سیاستمداران این کشور به شدت بر وضعیت ناامن افغانستان تأکید داشته و اخراج پناهجویان در چنین یک وضعیتی را بار بار به شدت مورد انتقاد قرار داده اند.

 جنگ علیه گروه افراطی اسلامگرای طالبان و داعش در افغانستان هنوز هم ادامه داشته و این وضعیت همه روزه به ویژه از میان شهروندان ملکی افغانستان قربانی می‌گیرد.

بنابر منابع سازمان ملل تنها در ماه جولای ۲۰۱۹ بیش از ۱۵۰۰ تن در افغانستان زخمی و کشته شده اند. این رقم بلند ترین آمار ماهانه ای تلفات جانی از ماه می ۲۰۱۷ به بعد در افغانستان را نشان می‌دهد.

بنابر این سازمان ملل متحد،  تنها در ماه جولای تقریباً نیمی از رقم کشته شده گان و زخمیان شش ماه اخیر امسال را ثبت کرده است.

برگرفته از صفحه همکار مادویچه وله


لینک اصلی: https://www.infomigrants.net/prs/post/19052/دور-دیگر-اخراج-پناهجویان-افغان-از-آلمان-به-کابل

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مهاجر نیوز

آخرین خبر ها:

Loading