بازتاب نیوز

سازمان همکاری های اسلامی، طالبان را به مذاکره دعوت نمود

٥ سنبله ١٣٩٨ آژانس افغان خبر

سازمان همکاری های اسلامی از صلح و انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام پشتیبانی کرد و از طالبان خواست تا دست از خشونت برداشته و به مذاکرات بین الافغانی حاضر شوند.

به گزارش افغان نیوز: محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته با داکتر یوسف بن احمد العثیمین سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی، در شهر جده دیدار کرد.

در این دیدار هردوجانب در رابطه به مبارزه مشترک در برابر تروریزم و افراطیت، مذاکرات مستقیم صلح با حکومت، برگزاری انتخابات شفاف ریاست جمهوری و ایجاد پوهنتون اسلامی در افغانستان، بحث و گفتگو نمودند.

سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی به رئیس جمهور غنی، خانواده های قربانیان و مردم افغانستان بخاطر حمله بالای مراسم عروسی در شهر کابل، ابراز همدردی نمود و از طالبان خواست تا از انجام این چنین خشونت ها دست بردارند و به مذاکرات بین الافغانی با حکومت افغانستان حاضر گردند.

وی همچنان از مذاکرات صلح بین الافغانی و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری حمایت خویش را اعلان نمود و گفت که آنان در بخش صلح آمادۀ هرگونه همکاری می باشند. رئیس سازمان همکاری های اسلامی تعهد نمود که به هدف نظارت از پروسه انتخابات ریاست جمهوری، ناظرین شان را به افغانستان اعزام خواهد کرد.

رییس جمهور غنی از سکرتر جنرال سازمان همکاری های اسلامی به خاطر ابراز همدردی، اعلان حمایت از پروسه صلح و انتخابات ریاست جمهوری و اعزام ناظرین انتخاباتی به افغانستان، تشکر کرد. وی افزود که صلح خواست اساسی افغان ها و اولویت مهم حکومت افغانستان است و در این بخش همکاری سازمان همکاری های اسلامی را، مهم خواند.

اشرف غنی کشور با اشاره به نقش علمای کرام در از بین بردن تروریزم و افراطیت، گفت که علمای جید ما باید با علمای کشورهای اسلامی بخاطر از بین بردن تروریزم، ذهنیت و بسترهای افراطیت و انسجام نصاب مدارس، مشترکاً کار نمایند.

همچنان در این دیدار، سکرترجنرال سازمان همکاری های اسلامی، افغانستان را شریک مهم جامعه بین المللی که مشروعیت جهانی دارد، خواند و گفت که به همین خاطر باید تمام جهان در مبارزه علیه تروریزم و ختم جنگ جاری در افغانستان، با این کشور همکار باشند.

لینک اصلی: http://afghannews.af/سازمان-همکاری-های-اسلامی،-طالبان-را-به-مذاکره-دعوت-نمود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading