بازتاب نیوز

ترامپ: در ۴ روز آخر، طالبان را محکم‌تر از هرزمانی دیگر در ۱۰ سال گذشته کوبیده‌ایم

١٩ سنبله ١٣٩٨ خبرگزاری خامه پرس

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده امریکا گفته است که نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان، در چهار روز اخر، بیشتر از هرزمانی دیگر در ۱۰ سال گذشته،‌ طالبان را کوبیده و به آن‌ها ضربات وارد کرده اند.

دونالد ترامپ در صفحه تویترش نگاشته است:

ما وظیفه پولیس را در افغانستان انجام داده‌ایم، که این‌کار قرار نبوده وظیفه سربازان ما باشد.

وی افزوده است:

ما در چهار روز گذشته، دشمنان ما را در افغانستان از هرزمان دیگر در ۱۰ سال آخر، محکم‌تر کوبیده ایم.

این در حالی است که رییس جمهور ترامپ به روز یکشنبه (۱۷ سنبله)‌ اعلام کرد که مذاکرات صلح با گروه طالبان متوقف شود. وی این کار را به دلیل ادامه و افزایش خشونت‌ها از سوی طالبان عنوان کرده است.

وی همان روز در تویترش نوشته بود که پنهان از نظر همه، او میخواست با رییس جمهور غنی و رهبران طالبان به صورت پنهانی در کامپ دیوید در امریکا دیدار نماید.

اما، پس از انجام حمله اخیر در ناحیه نهم شهر کابل از سوی طالبان که در آن یک نظامی ارشد امریکایی با ۱۱ تن دیگر کشته شدند و ۴۲ تن دیگر زخم برداشتند، رییس جمهوری امریکا نشست پنهانی با حکومت افغانستان و گروه طالبان را لغو اعلام کرد.

در همین حال مقام‌های نظامی امریکا نیز گفته است که حملات بالای مواضع طالبان افزایش خواهد یافت.

جنرال کنت مک کنزی، رییس قوماندانی مرکزی امریکا در جریان یک سفر به افغانستان گفته است که طالبان با انجام حملات مرگبار اخیر برای امتیاز گیری روی میز مذاکرات، از جمله حمله انتحاری هفته گذشته در کابل که در آن یک سرباز امریکایی کشته شد، به این گفتگو ها صدمه رسانده اند.

این جنرال امریکایی گفته است که سربازان امریکایی مستقر در افغانستان به گروه طالبان اجازه نخواهند داد تا پیروز شوند.

کنزی افزود که هرگونه عملیات‌های نظامی بشمول حملات هوایی و عملیات‌های خاص علیه گروه طالبان در افغانستان از سوی نیروهای ایتلاف و نیروهای افغان افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که پس از لغو گفتگوهای صلح از سوی دونالد ترامپ، طالبان در یک اعلامیه‌ی گفته اند که به جنگ ادامه خواهند داد و لغو مذاکرات صلح از سوی امریکا، باعث افزایش زیان به سر و مال امریکا خواهد شد.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/66188

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading