بازتاب نیوز

۱۳۳ جنگجوی طالب در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۲ ولایت افغانستان کشته شده اند

٢٠ سنبله ١٣٩٨ خبرگزاری خامه پرس

وزارت دفاع ملی افغانستان می گوید که نیرو های دفاعی و امنیتی افغان طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ عملیات مشترک تهاجمی و تصفیوی را در ۱۲ ولایت افغانستان انجام دادند که درنتیجه این عملیات ها ۱۳۳ دهشت افگن طالب کشته شده و ۸۷ تن دیگر شان زخمی گردیده اند.

تخار-

در نتیجه ضربه هوائی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های در قد و خواجه بهاوالدین ولایت تخار ۳۳ تن از دهشت افگنان کشته شده، ۲ تن دیگر آنها زخمی و یک عراده واسطه دشمن نیز از بین رفته است.

ارزگان-

ازاثر ضربات هوائی و عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی دهراوود و مرکز ولایت ارزگان ۳۱ دهشت افگن طالب کشته ، ۱۲ تن زخمی، ۱۱۵ کیلو گرام مواد انفجاریه و ۵ حلقه ماین کشف شده است.

کندز-

از اثر ضربات هوائی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های امام صاحب، چهار دره و خان آباد ولایت کندز ۲۴ دهشت افگن طالب کشته، ۲۰ تن زخمی و همچنان یک عراده موتر نیز از بین رفته است.

پکتیا –

از اثر ضربات هوائی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی جاجی آریوب ولایت پکتیا ۱۵ دهشت افگن طالب کشته شده و ۸ تن دیگر شان زخمی گردیده اند.

ننگرهار –

از اثر ضربه هوائی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی سرخرود ولایت ننگرهار ۱۲ دهشت افگن کشته، ۹ تن زخمی و مقدار سلاح و مهمات این گروه از بین رفته است.

غزنی-

در نتیجه حملات هوائی و عملیات تصفیوی نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی های اندر، ده یک و قره باغ ولایت غزنی ۸ دهشت افگن طالب کشته، ۸ تن دیگر زخمی و یک عراده موتر از بین رفته است.

فراه –

از اثر ضربه هوائی نیروهای امنیتی در ولسوالی قلعه کاه ولایت فراه ۶ دهشت افگن طالب کشته، ۳ تن دیگر زخمی و یک بلنداژ دشمن از بین برده شده است.

بغلان-

از اثر ضربه هوائی و انداخت متقابل نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی بغلان مرکزی ۴ دهشت افگن کشته شده و ۲۰ تن دیگر آنها زخمی گردیده اند.

میدان وردک-

در نتیجه عملیات تصفیوی نیرو های خاص مشترک در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک ۳ دهشت افگن طالب کشته شده و ۴ تن دیگر شان زخمی گردیده اند.

کندهار-

از اثر ضربه هوائی در ولسوالی میوند ولایت قندهار ۲ از دهشت افگنان طالب کشته شده و ۲ باب موضع دشمن از بین برده شده است.

پکتیکا –

در نتیجه انداخت متقابل نیروهای امنیتی افغان در مرکز ولایت پکتیکا ۲ تن از دهشت افگنان طالب کشته شده اند.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/66207

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading