بازتاب نیوز

ولسوالی کران و منجان بدخشان از وجود طالبان پاک سازی شد

٢٠ سنبله ١٣٩٨ خبرگزاری خامه پرس

بر اساس گزارش ها ولسوالی کران و منجان ولایت بدخشان از دو ماه بدینسو در کنترل گروه طالبان قرار داشت که صبح امروز توسط نیروهای خیزش مردمی دو باره از کنترل طالبان خارج گردیده است.

ثنا الله روحانی سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت بدخشان در صحبت با خامه پرس گفت که ولسوالی کران منجان ولایت بدخشان از دو ماه بدینسو تحت کنترل گروه طالبان قرار داشت که صبح امروز یکشنبه (۲۰ سنبله) دو باره توسط قوماندان ملک، قوماندان خیزهای مردمی و قیام مردمی دو باره از کنترل طالبان خارج شده است.

آقای روحانی افزود که عملیات ۲۰۷ پامیر مدت دو هفته میشود که از طرف نیروهای امنیتی و دفاعی افغان در ولایت بدخشان راه اندازی گردیده است که در نتیجه آن ولسوالی وردوج که مدت ۵ سال بدست طالبان قرار داشت بدست نیروهای امنیتی افتاد و بتاریخ ۱۸ سنبله ولسوالی یمگان که از مدت چهار سال بدینسو بدست طالبان قرار داشت دو باره بدست نیروهای امنیتی قرار گرفت و همچنان بتاریخ ۲۰ سنبله ولسوالی کران و منجان که مدت دو ماه میشود بدست مخالفین مسلح دولت سقوط نموده بودن دوباره بدست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

به گفته آقای روحانی در جریان این عملیات ها دست کم ۲۰۰ جنگجوی طالب کشته و زخمی شده و همچنان قابل تذکر است که یک هاموی ،سلاح و مهمات طالبان نیز در این عملیات تخریب و از بین رفته است.

منبع افزود که روز گذشته به تعداد ۱۵ تن از جنگجویان گروه طالبان که در ولسوالی یمگان ولایت بدخشان فعالیت داشتند به نیروهای امنیتی افغان پیوسته اند.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/66211

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading