بازتاب نیوز

ماین‌گذاری شاهراه غور-هرات از سوی طالبان و تلفات غیرنظامیان

٢٠ سنبله ١٣٩٨ سلام وطندار

شماری از فعالان مدنی و اعضای شورای ولایتی غور می‌گویند، گروه طالبان از سه هفته به این‌سو با ماین‌گذاری شاهراه غور-هرات بخش‌هایی از این شاهراه را تخریب کرده‌اند.

به گفتۀ آنان طالبان این شاهراه را به روی رفت‌وآمد بسته‌اند و مسافران و راننده‌گان مجبوراند تا مسیرهای طولانی را برای رسیدن به هرات و غور بپیمایند.

اسدالله سدید، از فعالان مدنی غور می‌گوید که مردم با مشکلات زیادی روبه‌رو اند و بسته‌بودن این شاهراه سبب شده تا بهایی مواد خوراکی در غور به چند برابر افزایش یابد.

عبدالحمید ناطقی، عضوشورای ولایتی غور از مسئولان محلی و مرکزی می‌خواهد تا برای بازگشایی این شاهراه عملیات پاکسازی را در مناطق غربی شهرفیروزکوه از سر گیرند.

به گفتۀ آقای ناطقی، انفجار چندین ماین در این شاهراه از مردم قربانی گرفته است.

حبیب‌الله رادمنش، معاو والی غور می‌گوید پس از آن که در جریان عملیات پاکسازی مناطق غربی شهرفیروزکوه، تلفات سنگین به گروه طالبان وارد شد، این گروه شاهراه غور-هرات را ماین‌گذاری و آن را تخریب کرده‌اند.

معاون والی غورمی‌گوید، در نتیجۀ انفجار ماین‌های کارگزاری‌شده از سوی طالبان در این مسیر، غیرنظامیان بیشترین تلفات را داده و در میان قربانیان زنان و کودکان نیز شامل اند.

به گفتۀ آقای رادمنش، در رویداد اخیر انفجار ماین در این شاهراه 11 غیرنظامی جان باختند و ده‌ها حلقه ماین دیگر کشف وخنثا ساخته‌شده است.

طالبان تاکنون در این باره چیزی به رسانه‌ها نگفته‌اند.

در این حال مسئولان محلی غور می‌گویند که به زودی عملیات «ضرب ظفر17 » را در مناطق غربی شهرفیروزکوه و شاهراه غور-هرات راه‌اندازی خواهند کرد.

در این زمینه:

افزایش تلفات غیرنظامی در 5 ماه نخست امسال در غور

هشدار باشنده‌گان غور؛ پایگاه‌های طالبان نابود نشوند، فاجعۀ انسانی رخ می‌دهد

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=49999

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading