بازتاب نیوز

رئیس جمهور غنی: اتاق صنایع و معادن  شریک اساسی دولت است

٢٤ سنبله ١٣٩٨ دفتر سخنگوی ریاست جمهوری

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز با هیات رهبری و نمایندگان اتاق صنایع و معادن دیدار کرد.

در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ انجام شد، ابتدا اجمل احمدی سرپرست وزارت صنعت و تجارت صحبت کرده، گفت که امروز انتخابات هیات مدیرۀ صنایع و معادن  تکمیل شد که در آن ۲۱ عضو جدید هیات مدیره و ۷۸ عضو بورد ولایتی انتخاب شدند.

وی در مورد اصول و اهمیت سکتور صنعت صحبت کرد و خاطرنشان نمود که هدف از انتخاب هیات مدیره و اعضای بورد ولایتی اتاق معدن و صنعت این است تا زمینه های رشد بیشتر اقتصادی کشور را فراهم سازیم.

سپس شیرباز کمین زاده رئیس اتاق صنایع و معادن صحبت کرد و از توجه رئیس جمهور به رشد صنعت و تجارت تشکر کرده، گفت: از سهولت ها و اصلاحاتی که وزارت صنعت و تجارت فراهم کرده است، راضی هستیم.

وی مشکلات صنعت کاران را در خصوص عدم توزیع زمین پارک های صنعتی ولایت خوست و همچنان مشکلات پارک صنعتی پکتیا و صنعت کاران ولایات کندهار و ننگرهار را در زمینۀ کمبود انرژی برق بیان نمود.

رئیس جمهور غنی پس از استماع صحبت های آنان، برگزاری شفاف و موفقانۀ انتخابات اتاق صنایع و معادن را تبریک گفت و افزود که اتاق صنایع و معادن  شریک اساسی دولت است.

وی با تاکید بر اینکه تمام مشکلات فراراه تاجران و صنعت کاران حل خواهد شد، افزود که بدون سهمگیری و مشارکت فعالانه شما افغانستان به خودکفایی و اتکاء به خود نمی رسد. 

رئیس جمهور گفت که ما می خواهیم افغانستان را به زون های اقتصادی تقسیم کنیم و با این کار اتاق صنایع و معادن  نقش کلیدی در رشد اقتصادی خواهند داشت.

رئیس جمهور کشور از نیروهای امنیتی و دفاعی بخاطر اینکه معادن لاجورد افغانستان به گونه کامل در اختیار دولت قرار گرفته است، تشکر کرد و از صنعت کاران خواست تا معیار و کیفیت صادرات را تشخیص و تطبیق نمایند.

رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش، گفت که پنجاه در صد آهن را خود ما تولید می کنیم و  در واردات آهن به کشور کاهش بعمل آمده است.#

لینک اصلی: https://president.gov.af/fa/news-8883234

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دفتر سخنگوی ریاست جمهوری

آخرین خبر ها:

Loading