بازتاب نیوز

رئیس جمهور غنی: حکومت و سکتور خصوصی برای انکشاف کشور بیشتر کار کنند

٢٧ سنبله ١٣٩٨ دفتر سخنگوی ریاست جمهوری

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز با نمایندگان منتخب اتاق تجارت افغانستان، دیدار کرد.

در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ برگزار گردید، ابتدا اجمل احمدی سرپرست وزارت صنعت و تجارت صحبت کرده، گفت که انتخابات بخاطر گزینش نمایندگان اتاق تجارت پس از ۸ سال برگزار شد که در آن ۱۲ هزار عضو اتاق تجارت اشتراک ورزیده بودند که ۳۰۰ عضو بورد ولایتی و ۲۱ عضو هیئت مدیره انتخاب شدند.

وی افزود که دفاتر اتاق تجارت در ولایت های لغمان، پنجشیر، پکتیا، میدان وردک و سپین بولدک کندهار باز شده است.

سپس خانجان الکوزی معاون اول و سرپرست اتاق تجارت و عتیق الله نصرت رئیس هیئت عامل اتاق تجارت صحبت کردند و از توجه رئیس جمهور به سکتور خصوصی تشکر نموده، گفتند که فاصله میان سکتور خصوصی و وزارت صنعت و تجارت کم شده است و اتاق تجارت مانند پل میان دولت و سکتور خصوصی عمل می کند.

بعداً رئیس جمهور غنی صحبت کرد و ضمن تبریکی بخاطر انتخاب اعضای اتاق تجارت، گفت که قرارداد هزار میگاوات برق با اوزبیکستان به امضا رسیده است و در مدت ۱۸ ماه تکمیل می گردد که مشکل کمبود برق مرفوع خواهد شد.

رئیس جمهور افزود که به زودی سرپرست وزارت مالیه قرارداد صادرات سبزیجات و میوه جات افغانستان را با قزاقستان به ارزش یک میلیارد دالر امضا خواهد کرد.

وی گفت که حکومت و سکتور خصوصی برای انکشاف بیشتر کار کنند تا افغانستان، تزانزیتی و مرفه گردد. همچنان بالای بنادر خشکه سرمایه گذاری وسیع صورت می گیرد و هر بندر خشکه به یک شهرک مبدل خواهد شد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش از سکتور خصوصی خواست که تلاش نماید تا افغانستان به یک کشور صادراتی مبدل گردد، زیرا شرایط برای آن آماده شده است.#

لینک اصلی: https://president.gov.af/fa/News/201999911111

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دفتر سخنگوی ریاست جمهوری

آخرین خبر ها:

Loading