بازتاب نیوز

دیدار ملا برادر با نماینده ویژه چین در امور افغانستان

١ ميزان ١٣٩٨ خبرگزاری خامه پرس

ملا عبدالغنی برادر مسوول دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر امروز دوشنبه (۳۱ سنبله) با دینگ شیجون نماینده ویژه چین در امور افغانستان در شهر بیجینگ ملاقات کرده است.

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در برگه تویترش نگاشته است که ملا عبدالغنی برادر مسوول دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر با هیات هشت نفره‌ با نماینده ویژه چین در امور افغانستان در شهر بیجینگ ملاقات کرده است.

سهیل شاهین گفت که در این دیدار دینگ شیجون نماینده ویژه چین در امور افغانستان به هیات نه عضو طالبان گفته است که توافق آمریکا و طالبان یک گزینه خوب برای حل صلح آمیز تنش ها در افغانستان بوده و چین از آن حمایت می کند.

سهیل شاهین به نقل از ملا عبدالغنی برادر نوشت: “ما برای حل مسله افغانستان مذاکره کردیم و به توافق همه‌جانبه دست یافتیم. حال اگر رئیس جمهور آمریکا به حرف ها و تعهدات اش عمل نمی کند، پس مسئولیت هر نوع خون ریزی و ویرانی به دوش او خواهد بود.”

زلمی خلیل زاد نماینده ویژه آیالات متحد آمریکا برای صلح افغانستان نه دور گفتگوها را با نمایندگان گروه طالبان پایان رساند و توافق احتمالی صلح بین دو طرف آماده گردیده اما این توافقات احتمالی بین امریکا و گروه طالبان بعد از حمله انتحاری این گروه در شش درک کابل که منجر به کشته شدن یک سرباز آمریکایی شد از سوی ترامپ لغو شد.

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/66463

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading