بازتاب نیوز

مرکز معلومات انتخاباتی در دست آلمانی‌هاست؛ کمیسیون تصرفی در این سیستم ندارد

١٧ ميزان ١٣٩٨ سلام وطندار

مسئولان کمیسیون انتخابات می‌گویند که چندین بار هکرها به مرکز معلومات انتخاباتی (سرور) حمله کرده‌اند، اما این حمله‌ها عقب زده شده است.

به گفتۀ این مسئولان، مدیریت کلی مرکز معلومات انتخاباتی دست شرکت آلمانی دارمالوک است و کمیسیون انتخابات هیچ تصرفی در سیستم مرکز معلومات ندارد.

به گفتۀ پناهی، روزهای نخست فکر می‌کردند که کندی روند انتقال داده‌ها مشکل شبکۀ داخلی است، اما پس از حل این مشکل و تأمین انترنت از طریق وای‌فای و فایبر نوری، کندی از بین نرفت و مهندسان شرکت دارمالوک نیز قرار است برای حل کندی روند انتقال داده‌ها به کابل بیایند.

کبیر پناهی، رئیس تکنالوژی معلوماتی کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که این کارمندان برای تسریع روند انتقال داده‌ها به مرکز معلومات به کابل می‌آیند.

مدت‌ها مرکز عمومی معلومات انتخابات از چشم‌ها پنهان بود. کبیر پنهای می‌گوید، در صورتی که هکرها از مدل و نوعیت مرکز معلومات آگاهی یابند به راحتی می‌توانند این سیستم را هک کنند و به همین دلیل عکس‌برداری و نمایش عمومی مرکز معلومات ممنوع است.

به باور مسئولان کمیسیون انتخابات، تدابیر زیادی برای جلوگیری از هک مرکز معلومات انتخاباتی گرفته شده است. حنیف دانشیار، عضو این کمیسیون به سلام‌وطندار می‌گوید که هک سیستم‌ پیش‌بینی شده بود و به همین دلیل کمیسیون انتخابات تمام آماده‌گی‌های دفع این حملات را پیش از پیش داشت.

در همین زمینه

کندی روند انتقال داده‌های انتخاباتی به مرکز معلومات؛ 45 داده در 24 ساعت

تأخیر در انتقال داده‌های بایومتریک؛ انترنت کمیسیون مشکل دارد

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=50510

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading