بازتاب نیوز

کندی روند انتقال داده‌های انتخاباتی به مرکز معلومات؛ 45 داده در 24 ساعت

١٧ ميزان ١٣٩٨ سلام وطندار

مولانا عبدالله، عضو کمیسیون مستقل انتخابات دیروز در برگۀ فیس‌بوکش نگاشته بود که از 14000 دستگاه بایومتریک 22400 داده به مرکز معلومات انتخاباتی منتقل شده بود و امروز مسئولان کمیسیون می‌گویند که 22445 داده انتقال یافته است؛ یعنی 45 داده در 24 ساعت.

آقای عبدالله نسبت به کندی روند انتقال داده‌ها گفته است که در صورت تداوم این وضعیت، نتایج ابتدایی در زمان تعیین‌شده همه‌گانی نمی‌شود.

بر بنیاد معلومات مسئولان کمیسیون، روزانه باید معلومات 5000 دستگاه بایومتریک به مرکز معلوماتی انتخابات منتقل شود، اما این روزها تنها 40 تا 50 داده منتقل می‌شود.

کبیر پناهی، رئیس تکنالوژی معلوماتی کمیسیون مستقل انتخابات به سلام‌وطندار می‌گوید که کندی در این روند از ابتدا وجود داشته است و برای حل این مشکل آنان از شرکت آلمانی دارمالوک که طراح سیستم انتخاباتی افغانستان است خواسته‌اند تا به کابل بیایند.

به گفتۀ آقای پناهی، در یک محل حدود 400 تن اشتراک‌ کرده‌اند و هر رأی 2 ام‌بی حجم دارد، و حداقل داده‌هایی که منتقل می‌شود 400 تا 500 ام‌بی است.

ناظران نامزدان انتخاباتی نیز نسبت به کندی روند انتقال داده‌ها انتقاد دارند. یونس نواندیش، یکی از ناظران می‌گوید، در چند روز گذشته داده‌های دستگاه‌های بایومتریک به مرکز معلومات منتقل نمی‌شود و اگر این وضعیت ادامه یابد نتایج در زمان تعیین‌شده، اعلام نخواهد شد.

در همین زمینه

سفارت کانادا در کابل: کمیسیون در مسیر درست قرار دارد

بهانه‌ در تأخیر اعلام نتایج و افزایش شک و تردیدها

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=50509

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading