بازتاب نیوز

پترییس: به حضور درازمدت در افغانستان نیاز داریم

١٧ ميزان ١٣٩٨ صدای آمریکا

یک جنرال پیشین امریکایی گفته است که مذاکرات با طالبان موثر نبوده و نیاز است امریکا سربازان خود را برای درازمدت در افغانستان حفظ کند.

دیوید پترییس که به عنوان فرمانده عمومی ناتو در افغانستان کار کرده، به صدای امریکا گفت هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد طالبان حاضر اند از جنگ دست بردارند.

جنرال پترییس گفت: "مشورۀ من به رییس جمهور ترمپ این است که اگر قرار نیست برای همیشه (در افغانستان) پایگاه داشته باشیم، حداقل برای درازمدت آنجا بمانیم، چون گفتگوها با طالبان موثر نبود و آن‌ها (طالبان) از خشونت دست برنخواهند داشت."

این فرمانده پیشین امریکایی در افغانستان گفت که هرگونه تصمیم در مورد خروج نظامی از افغانستان باید با درنظر داشت امنیت ملی امریکا گرفته شود.

او تاکید کرد که برای تقویت نیروهای امنیتی افغانستان تا بتوانند جنگ علیه طالبان را به پیش ببرند، به ادامۀ تعهدات امریکا در قبال افغانستان نیاز است.

جنرال پترییس گفت: "نیروهای افغانستان هنوز در حملات طالبان کشته می‌شوند. امریکا و نیروهای ایتلاف لازم است به تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان ادامه دهند."

مذاکرات امریکا با طالبان اوایل ماه سپتمبر برهم خورد و از آن زمان تا حالا، رییس جمهور ترمپ به ادامۀ عملیات نظامی برای سرکوب طالبان تاکید کرده است.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/5116700.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading