بازتاب نیوز

مردم: نیروهای آمریکایی و داخلی در لغمان سه عضو یک خانواده را با چاقو کشتند

١٨ ميزان ١٣٩٨ سلام وطندار

شماری از باشنده‌گان ولایت لغمان ادعا می‌کنند که نیروهای دولتی و آمریکایی در یک «عملیات مشترک» سه عضو یک خانواده را کشته‌اند. معترضان می‌گویند، کشته‌شده‌ها غیرنظامیان‌اند و در داخل خانۀ‌شان توسط این نیروها با ضربات چاقو به قتل رسیده‌اند.

به گفتۀ آنان این رویداد شب گذشته در منطقۀ «کلتک» در ولسوالی علینگارِ این ولایت رخ داده است.

شیرولی، یکی از باشنده‌های علینگار می‌گوید، در این رویداد دو عضو دیگر این خانواده زخمی‌ شده‌اند و نیروهای امنیتی یک تن دیگر را با خود برده‌اند.

باشنده‌گان علینگار در واکنش به این رویداد اعتراض کرده و جسدهای این افراد را به شهر مهترلام، مرکز لغمان آورده‌اند. آنان از حکومت عدالت می‌خواهند. گفته ‌می‌شود که کشته‌شده‌های این رویداد همه راننده بوده‌اند.

اسدالله دولتزی، سخنگوی والی لغمان این رویداد را تأیید می‌کند و از آغاز بررسی‌های حکومت در این زمینه خبر می‌دهد. او می‌گوید، نتایج این بررسی‌ها به زودی همه‌گانی خواهد شد.

حدود یک ماه پیش چهار برادر در ولایت ننگرهار از سوی قطعۀ 02 امنیت ملی کشته شدند. این رویداد سبب شد تا معصوم استانکزی، رئیس امنیت ملی کشور استعفا دهد. کشته‌شدن چهار عضو یک خانواده واکنش‌های بسیاری را در پی داشت و حکومت افغانستان پروندۀ این قضیه را برای بررسی بیشتر تشکیل داده است، اما تاکنون اطلاعات بیشتری از این ماجرا در دست نیست.

در این زمینه:

ادعای کشته‌شدن غیرنظامیان در عملیات نیروهای امنیتی در هلمند

حملۀ هوایی بر یک جنگل جلغوزه در ننگرهار؛ 30 تن کشته و 40 تن زخمی

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=50519

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading