بازتاب نیوز

فروزی ۱۴ میلیون دالر قرضش را در دو ماه گذشته پرداخته است

١٨ ميزان ١٣٩٨ صدای آمریکا

کمیتۀ تصفیۀ کابل بانک گفته است که خلیل‌الله فروزی، یکی از سهم‌داران کابل بانک پس از انتقال از زندان به خانه، بخشی از قرض‌هایش را پرداخته است.

مسوولان این کمیته عصر چهارشنبه ۹ اکتوبر (۱۷ میزان) در دیدار با رییس جمهور غنی گفته اند که آقای فروزی، ۱۴ میلیون دالر را به مدیریت تصفیه کابل بانک پرداخته و ۱۸ میلیون دالر دیگر را نیز به زودی خواهد پرداخت.

خلیل‌الله فروزی، یکی از سهام‌داران کابل بانک که به جرم پولشویی و اختلاس زندانی بود، در ۲۳ ماه اسد سال روان از زندان به منزلش منتقل و تحت نظارت قرار دارد. حکومت افغانستان دلیل انتقال آقای فروزی را از زندان به خانه‌اش، وضعیت وخیم صحی وی گفته است.

پس از ورشکستگی کابل ‌بانک در سال ۲۰۱۰ میلادی، حکومت افغانستان اعلام کرد که آقای فروزی ۱۳۷ میلیون دالر از دولت قرضدار است.

پیش از این هنگام انتقال آقای فروزی از زندان به خانه، مدیریت تصفیه کابل بانک اعلام کرد که او در سه مرحله ۶۵ میلیون دالر قرض‌هایش را در قالب جایداد و پول نقد به این کمیته پرداخته است.

بر بنیاد اعلامیه ارگ، در شش ماه گذشته به طور مجموعی ۲۵ میلیون دالر قروض کابل بانک حصول شده که از این مبلغ ۱۶ جایداد قرضداران کابل بانک بوده که به ارزش ۱۲ میلیون دالر به وزارت مالیه منتقل گردیده است.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/Khalilullah-forozi-has-paid-off-14-million-dollars-in-debt-over-past-two-months/5118078.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading