بازتاب نیوز

بیش از ۲۰۰ نیروی دولتی در فراه در محاصره طالبان هستند

١٨ ميزان ١٣٩٨ خبرگزاری افق

بلقیس روشن؛ عضو مجلس نمایندگان مدعی است که بیش از ۲۰۰ نیروی دولتی در ولسوالی پشت کوه یا قلعه کاه فراه در محاصره طالبان قرار دارند.

او امروز (پنج‌شنبه، ۱۸ سنبله) به خبرگزاری افق گفت که طالبان چهار طرف ساختمان پولیس ولسوالی پشت کوه و قرارگاه ارتش ملی را ماین‌گذاری کرده‌اند.

او افزود که طالبان اجازه نمی‌دهند که نیروهای امنیتی در پشت کوه اکمال شوند و این نیروها با کمبود مواد غذایی مواجه هستند.

به گفته خانم روشن، سخی اکبری؛ سرپرست آمر امنیت فرماندهی پولیس فراه قبل از انتخابات ریاست جمهوری جهت راه‌اندازی عملیات به پشت کوه رفته‌بود؛ اما در محاصره طالبان قرار گرفته‌است.

درگیری شدید جریان دارد
بلقیس روشن می‌گوید که هم‌اکنون درگیری شدید میان نیروهای دولتی و طالبان در ولسوالی پشت کوه جریان دارد. او افزود که کماندوها نتوانستند که عملیات پاک‌سازی را در این ولسوالی راه‌اندازی کنند.

او افزود که نمایندگان مردم فراه محاصره نیروهای دولتی در پشت کوه را با مقام‌های ارشد وزارت‌های دفاع و داخله در میان گذاشته‌اند.

در این میان، شاه‌محمود نعیمی؛ معاون شورای ولایتی فراه نیز در گفتگو با خبرگزاری افق، هشدار می‌دهد که تداوم بی‌پروایی در شکستن محاصره طالبان در پشت کوه فاجعه‌بار خواهد بود.

پولیس: عملیات پاک‌سازی جریان دارد
محب‌الله محب؛ سخنگوی پولیس فراه اما به خبرگزاری افق گفت که هم‌اکنون عملیات پاک‌سازی در ولسوالی پشت کوه جریان دارد. او افزود که نیروهای ناتو نیز عملیات هوایی را برای حمایت از نیروهای افغان در پشت کوه راه‌اندازی می‌کنند.

او اطمینان می‌دهد که این ولسوالی به‌دست طالبان سقوط نخواهد کرد.

انتقال مراکز اداری شش ولسوالی به مرکز فراه
با افزایش حملات طالبان، مراکز اداری شش ولسوالی به مرکز شهر انتقال یافته‌است. بلقیس روشن؛ عضو مجلس نمایندگان گفت که مراکز ولسوالی‌های گلستان، بکواه، پشت کوه، شیب کوه، خاک سفید و بالابلوک به مرکز این ولایت منتقل شده‌است.

فراه در زون غرب کشور از ولایت‌های ناامن شمرده می‌شود. طالبان در این ولایت حضور گسترده‌ای دارند. چند ماه پیش طالبان برای تصرف شهر فراه حملاتی را راه‌اندازی کردند؛ اما این عملیات شکست خورد.

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/124748

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading