بازتاب نیوز

لوگر؛ راهپیمایی کارگران معدن مس‌ عینک به دلیل پرداخت‌نشدن معاش‌شان

١٨ ميزان ١٣٩٨ سلام وطندار

ده‌ها کارگر معدن مس عینک لوگر در پیوند به پرداخت‌نشدن معاش‌شان راهپیمایی کردند. این راهپیمایان با گردآمدن در برابر دفتر والی لوگر، می‌گویند که از دو سال به ‌این‌سو در بخش اکتشاف آثار تاریخی در این معدن کار می‌کنند، اما هنوز معاش دریافت نکرده‌اند.

این معترضان از وجود فساد در قراردادهای‌شان نیز سخن می‌گویند و هشدار می‌دهند که اگر وزارت اطلاعات و فرهنگ جلو فساد در قراردادها را نگیرد و معاش آنان را پرداخت نکند به اعتراضات خود ادامه خواهند داد. 

ضابط خان، یکی از این معترضان می‌گوید، «در قرارداد یک چیز است و کار چیزی دیگر، قرارداد شش ماهه در دوماه ختم می‌شود، مشکل ما باید حل شود در غیر آن به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد.»

محب‌الله صالح، عضو شورای ولایتی لوگر نیز می‌گوید که در قراردادها و معاش کارگران بخش اکتشاف آثار باستانی معدن مس عینک، مشکلاتی وجود دارد.

اما عبدالرحمان تسل، رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر وجود فساد در قرارداد‌ کارگران این معدن را رد می‌کند. او به این کارگران اطمینان می‌دهد که به زودی معاش‌شان پرداخت خواهد شد.

گفتنی‌ست که وزارت اطلاعات و فرهنگ با حمایت مالی بانک جهانی حدود دو سال پیش پروژۀ اکتشاف آثار باستانی معدن مس عینک لوگر را آغاز کرد و تاکنون هزاران قلم آثار تاریخی کشف و به موزیم کابل منتقل شده‌است.

در این زمینه:

استخراج معدن مس عینک تا سه سال دیگر آغاز نمی‌شود

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=50525

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading