بازتاب نیوز

آلمان: پناهجوی محکوم شده به دلیل قتل خود را در زندان حلق‌آویز کرد

٢٠ ميزان ١٣٩٨ دويچه وله

به تاریخ ۲۷ دسمبر سال ۲۰۱۷ میلادی یک پناهجوی افغان به نام عبدال دی. دوست‌دختر سابق اش میا را در شهر کاندل ایالت راینلند فالتس آلمان به ضرب کارد به قتل رسانده بود.

مطالب ما را در تلگرام دریافت کنید!

در سوم سپتمبر سال گذشته محکمه شهر لنداو عبدال را به جرم قتل "فجیع" میای ۱۵ ساله براساس قانون مجازات نوجوانان به هشت و نیم سال زندان محکوم کرد.

در آن زمان سارنوالی گفته بود که عبدال به دلیل انتقام گیری و حسادت دست به قتل دوست دختر قبلی اش زده است. بر بنیاد یافته های آنان، چند هفته پیش از این حادثه، میا  رابطه خود را با عبدال قطع کرده و از او جدا شده بود.

معلومات وزارت عدلیه ایالت راینلند فالتس حاکی از این است که این فرد با استفاده از بند کفش و پوش بالشت خود را حلق‌آویز کرده است. کریستوفر بورمایستر، سخنگوی این وزارت گفت که سلول انفرادی این زندانی از بیرون محکم و بسته بوده است. 

قرار است نتایج تحقیقات کالبدشکافی معلومات بیشتری در مورد زمان قتل او فراهم سازد. او در سلول‌اش با کمره ویدیویی نظارت نمی‌شد، چونکه مسئولان هیچ نشانه‌ای مبنی بر تلاش احتمالی به خودکشی ندیده بودند. 

قتل میا توسط دوست پسر سابق اش در شهر کاندل ایالت راینلند فالتس سبب خشم مردم در سراسر آلمان گردیده بود.

حالا پولیس و سارنوالی اعلام کرده اند که جسد بی جان عبدال از زندانی که در آن دوره مجازات خود را سپری می کرد، پیدا شده است. یافته های ابتدایی نشان می دهند که این پناهجوی افغان خودکشی کرده است.

aj-af(dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/آلمان-پناهجوی-محکوم-شده-به-دلیل-قتل-خود-را-در-زندان-حلقآویز-کرد/a-50770825?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading