بازتاب نیوز

وزارت خارجه: پایین آوردن پرچم افغانستان در پاکستان اهانت به کشور است

١٨ ميزان ١٣٩٨ خبرنامه

وزارت امورخارجه می‌گوید که دولت افغانستان  پایین آوردن پرچم کشور را توسط پولیس پاکستان، اقدامی غیرمسئولانه دانسته، آن را محکوم کرده است.

وزارت خارجه امروز پنج‌شنبه(۱۸میزان) با نشر یک خبرنامه گفته است که اخیرا صدها تن از نیروهای پولیس ایالت خیبر پشتونخواه پاکستان، شب هنگام بدون اطلاع قبلی، به قصد تخلیه و تخریب افغان مارکیت، به به نمایندگی قونسلی افغانستان در پشاور هجوم برده و با بی‌احترامی تمام، بیرق ملی کشور و تابلوی نصب شده بر فراز افغان مارکیت را پایین آورده‌اند.

وزارت خارجه تاکید کرده است: “دولت جمهوری اسلامی افغانستان اقدام غیرمسئولانه پولیس خیبرپشتونخواه و اهانت به بیرق ملی افغانستان را محکوم نموده و مراتب اعتراض شدید خویش را نسبت به این اقدام و نیز عدم پاسخگویی جانب پاکستان در رابطه به این قضیه، ابراز می دارد”.

این وزارت افزوده است حکومت افغانستان یک‌بار دیگر تاکید می‌کند که به اسناد و دلایل حقوقی جانب افغانستان در جریان دعوای افغان مارکیت، بنابر انگیزه‌های سیاسی توجه نشده است.

وزارت خارجه همچنان خاطرنشان کرده است که فیصله محاکم پاکستان موجب قناعت نهادهای عدلی افغانستان نمی‌باشد.

پیش از این نیز پولیس پاکستان کم از کم ۳۹ شهروند افغانستان را به اتهام ترویج نفرت میان افغانستان و پاکستان، که به مناسبت سالروز استقلال افغانستان سوار بر موترسایکل بوده و پرچم افغانستان را حمل می‌کردند، بازداشت کرده بود.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/10/10/ministry-of-foreign-affairs-lowering-the-flag-afghanistan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading