بازتاب نیوز

سفارت افغانستان در اسلام‌آباد کنسولگری‌اش در پشاور را بسته کرد

١٩ ميزان ١٣٩٨ سلام وطندار

سفارت افغانستان در اسلام‌آباد اعلام‌کرده که در واکنش به هجوم نیروهای پولیس پاکستان در پشاور به «مارکیت افغان‌ها» که ملکیت کنسولگری افغانستان در این شهر می‌باشد و پایین‌کردن پرچم افغانستان از فراز آن، کنسولگری‌اش در این شهر را بسته است.

مارکیت افغان‌ها در کنار کنسولگری‌ افغانستان در شهر پشاور موقعیت دارد.

سفارت افغانستان در اسلام‌آباد با نشر خبرنامه‌یی امروز جمعه (19 میزان) گفته است که پولیس پاکستان شب گذشته یکبار دیگر بدون در جریان قراردادن مقام‌های سفارت افغانستان، وارد این مارکیت شدند و پرچم افغانستان را از فراز آن پایین کرده‌اند.  

در خبرنامۀ این سفارت آمده است که در چند روز گذشته این دومین‌بار است که نیروهای پولیس پاکستان با وارد شدن به مارکیت افغان‌ها پرچم افغانستان را پایین‌آورده‌اند.

سفارت افغانستان در اسلام‌آباد پیش از این هشدار داده بود که در واکنش به این اقدام نیروهای پاکستانی، کنسولگری افغانستان در پشاور را خواهد بست.

عاطف مشعل، سفیر افغانستان در اسلام‌آباد این کار پولیس پاکستان را «اهانت و غیرمسئولانه»، خلاف اصول دیپلوماتیک و اصول خوب همسایه‌گی خوانده است.

بربنیاد گزارش‌ها یک شخص ادعا کرده که مارکیت افغان‌ها در پشاور ملکیت شخصی او است، اما سفارت افغانستان در اسلام‌آباد آن را ملکیت کنسولگری‌اش می‌گوید.

وزارت خارجۀ افغانستان نیز با نشر خبرنامه‌یی در این باره اعتراض‌کرده و پایین‌آوردن پرچم افغانستان از فراز مارکیت افغان‌ها توسط نیروهای پاکستانی را نکوهش کرده است.

در خبرنامۀ این وزارت آمده است که «حکومت افغانستان یکبار دیگر تأکید می‌نماید که به اسناد و دلایل حقوقی جانب افغانستان در جریان دعوای افغان مارکیت بنابر انگیزه‌های سیاسی توجه نشده است. بنأ فیصله محاکم موجب قناعت نهادهای عدلی افغانستان نمی‌باشد.»

لینک اصلی: http://swn.af/Article.aspx?a=50540

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading