بازتاب نیوز

اسکات میلر: نیروهای امنیتی افغان تروریستان را در جنگ شکست داده‌اند

٢٢ ميزان ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان، در دیداری با رییس جمهور غنی گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغان «تروریستان» را در جنگ شکست داده‌اند.

محمداشرف غنی، رییس جمهور، شام روز یک‌شنبه، بیست‌ویکم میزان، با جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی حمایت قاطع، دیدار و گفت‌وگو کرده است.

طبق اعلام ریاست جمهوری، جنرال میلر در این دیدار از ظرفیت و توانایی‌های نظامی «روزافزون نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان» ستایش کرده است. او هم‌چنان عملیاتی را که این نیروها برای «سرکوب تروریستان» در این اواخر اجرا کرده‌اند، موفق خوانده است.

ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه‌ای نوشته است: «جنرال اسکات میلر افزایش سطح هم‌آهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را دلیل پیروزی آنان دانست و گزارش از ارزیابی‌های خویش را از ارگان‌های امنیتی و دفاعی، با رییس جمهور شریک کرد.»

او هم‌چنان به رییس جمهور غنی گفته است که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان «دشمن» را در جنگ شکست داده‌اند و در این اواخر «افراد کلیدی تروریست‌ها» را از بین برده‌اند. اسکات میلر هم‌چنان گفته است که این نیروها ساحات زیادی را از نزد آن‌ها دوباره تصرف کرده‌اند.

طبق اعلامیه، رییس جمهور غنی از حمایت و همکاری‌های ناتو با نیروهای امنیتی و دفاعی سپاس‌گزاری کرده است.

او گفته است: «سطح هم‌آهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به گونه‌ی بی‌پیشینه افزایش یافته است و این کار سبب پیروزی عملیات آن‌ها در مقابل تروریست‌ها شده است.»

آقای غنی یک بار دیگر در دیدار با فرمانده عمومی ناتو گفته است که نیروهای امنیتی افغان در خط نخست مبارزه با تروریسم قرار دارند و در این راستا همکاری و حمایت مشترک جامعه جهانی، مهم می‌باشد.

لینک اصلی: https://8am.af/scott-miller-afghan-security-forces-have-defeated-terrorists-in-the-war/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading