بازتاب نیوز

مهاجرت غیرقانونی به اتحادیه اروپا افزایش یافته است

٢٥ ميزان ١٣٩٨ مهاجر نیوز

بر اساس اطلاعات آژانس محافظت از مرزهای اتحادیه اروپا (فرانتکس) در ماه سپتمبر موارد ورود غیر مجاز از مرز ، ۱۴ درصد افزایش یافته است. مهاجران در بیشتر موارد از مرز یونان برای ورود به اروپا استفاده می کنند.

آژانس محافظت از مرزهای اروپا در ماه سپتمبر، ۱۷هزار و ۲۰۰ مورد عبور غیرقانونی از مرز را ثبت کرد. دو سوم از این مهاجران مانند ماه های پیشین از بخش شرقی بحیره مدیترانه وارد اروپا شدند. به عبارت دیگر در ماه سپتمبر بیش از  ۱۱هزار و ۵۰۰ مورد ورود غیرقانونی در این جا ثبت شده است که در مقایسه با ماه اگست به معنای افزایش ۱۶ درصدی است. 
به گزارش فرانتکس، بیشتر مهاجرانی که سعی می کنند از طریق بخش شرقی بحیره مدیترانه وارد اروپا شوند، از افغانستان هستند. آن ها سعی می کنند از طریق ترکیه به یونان راه یابند. مسئولان در جزایر شرقی یونان هفته ها است که سعی می کنند شمار روز افزون مهاجران را مدیریت کنند و بر مشکلات ناشی از آن غلبه کنند. در کمپ های جزایر لیسبوس، خیوس، ساموس، لیروس و کوس شمار پناهجویان به مراتب بیشتر از حد گنجایش آن ها است. گفته می شود که در این میان ۳۳هزار تن در اردوگاه های این جزایر در حالت بلاتکلیفی به سر می برند.
گروهی از پناهجویان در انتظار بس شهری در برابر درب ورودی کمپ موریا می‌باشند. Photo: Amanullah Jawad


کاهش شمار پناهجویان در مسیر بحیره مدیترانه 
اما شمار پناهجویانی که سعی می کنند از طریق بخش غربی و مرکزی بحیره مدیترانه به اروپا بیایند، کاهش یافته است. 
به گزارش فرانتکس، در ماه سپتمبر حدود ۲۴۰۰ مهاجر وارد اسپانیا شده اند که به این ترتیب شمار آن ها در مقایسه با یک ماه قبل از آن ۱۲ درصد افزایش یافته است. براین اساس بیشتر مهاجرانی که از این مسیر استفاده می کنند از بخش جنوبی افریقا هستند. موارد عبور غیرقانونی از مرز، بین کشورهای لیبیا و ایتالیا با  ۲۲۸۰ مورد ، ۱۶ درصد افزایش یافته است. 
بیشتر مهاجرانی که در این مسیر دستگیر شدند، از تونس و سودان هستند. براساس برآورد فرانتکس از آغاز سال روان میلادی تا به حال مجموعا ۸۸ هزار و ۲۰۰ تن به طور غیرقانونی وارد اتحادیه اروپا شده اند که به این ترتیب شمار آن ها در مقایسه با همین دوره زمانی در سال گذشته ۱۹ درصد کاهش یافته است. 

لینک اصلی: https://www.infomigrants.net/prs/post/20224/مهاجرت-غیرقانونی-به-اتحادیه-اروپا-افزایش-یافته-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از مهاجر نیوز

آخرین خبر ها:

Loading