بازتاب نیوز

غنی در ننگرهار حمله بر نمازگزاران را عمل 'ضدبشریت' خواند

٢٨ ميزان ١٣٩٨ صدای آمریکا

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان صبح امروز (یک‌شنبه) در راس یک هیات بلندپایه دولتی، به هدف غم‌شریکی با خانواده‌های قربانیان حمله مرگبار روز جمعه، به ولسوالی هسکه‌مینه ننگرهار رفته است.

در این سفر حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان، رییس مجلس سنا، معاون مجلس نمایندگان و برخی از اعضای کابینه حکومت وحدت ملی حضور دارند.

آقای غنی در دیدار با باشندگان ننگرهار، حملۀ روز جمعه در مسجد جودره ولسوالی هسکه‌مینه را یک رویداد "ضد بشریت و ضد اسلامیت" عنوان کرد و گفت که این رویداد واکنش‌های بین‌المللی را در پی‌داشت.

او افزود: "این حمله بر یک محل نبود، این رویداد یک عمل زشت و نابخشیدنی در مقابل انسانیت، بشریت و تمام افغانستان بود که ما آن را محکوم می‌کنیم."

رییس جمهور افغانستان از باشندگان ننگرهار که در برابر گروه داعش ایستادگی کرده اند قدردانی کرد و به آنان تعهد سپرد که نظامیان افغان گروه های داعش، طالبان مسلح و سایر مخالفان مسلح دولت را از مناطق شینواری بیرون خواهند کرد.

آقای غنی به مشاور امنیت ملی‌اش وظیفه سپرد که مشکل حاکمیت داعش بر بندهای آب در ولسوالی هسکه‌مینه را هرچه زودتر حل کند.

شاه محمود میاخیل، والی ننگرهار گفت که آمادگی‌های نظامیان افغان برای راه اندازی عملیات در برابر گروه داعش در این ولایت گرفته شده و از رییس جمهور غنی خواستار تجهیزات بیشتر بر این نیروها شد.

در همین حال، مقام‌های محلی ولایت ننگرهار روز یک‌شنبه ۲۰ اکتوبر (۲۸ میزان) گفته اند که شمار کشته‌شدگان انفجار روز جمعه بر نمازگزاران در ولسوالی هسکه‌مینه این ولایت به ۷۰ نفر رسیده و دست‌کم ۳۲ تن دیگر زخمی شده اند.

مسوولیت این حمله را تا اکنون هیچ گروهی به عهده نگرفته است.

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/president-ghani-visit-to-nangarhar-Provence/5131380.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading