بازتاب نیوز

نماینده اتحادیه اروپا: اگر حکومت امارت اسلامی ایجاد شود، دیگر به افغانستان کمک نمی کنیم

٢٨ ميزان ١٣٩٨ خبرگزاری خامه پرس

نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان امروز یکشنبه در یک نشست خبری گفت که اگر حکومت افغانستان بعد از گفتگوهای صلح به امارت اسلامی تبدیل شود دیگر به این کشور کمک نخواهیم کرد.

رولاند کوبیا، نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان امروز (یکشنبه ۲۸ میزان) در نشست خبری گفت که طالبان در ابتدا باید همراه حکومت افغانستان گفتگو کند و بعد از آن خواهان از سرگیری مذاکرات صلح بین آمریکا و طالبان شد و تاکید کرد که اگر پس از مذاکرات صلح امارت اسلامی بوجود آید دیگر به این کشور کمک نخواهد کرد.

آقای کوبیا همچنان افزود که حکومت که بعد از گفتگو های صلح به وجود می آید باید مورد تایید کشور های غربی باشد.

وی همچنان گفت: “تلاش کنیم که آتش‌بس را در توافقنامه صلح امریکا با طالبان اضافه کنیم و این لحظه و فرصت مناسبی است که فراتر از کاهش خشونت قدم بگذاریم.”

رولاند کوبیا بر نقش حکومت افغانستان در روند صلح تاکید کرد و گفت «بیایید مطیمن سازید که روند صلح واقعن در دست حکومت افغانستان است.»

رولاند کوبیا گفت: “بیایید مطیمن سازید که روند صلح واقعن در دست حکومت افغانستان است، فکر نکنید که اگر توافق صلح انجام شود، همکاران بین‌المللی تان شما را ترک می‌کنند. ما در پشتیبانی از بازسازی افغانستان، پیشرفتهای آینده، تجارت و روابط میان کشورهای منطقه‌ای متعهد هستیم.”

لینک اصلی: https://www.khaama.com/persian/archives/67092

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری خامه پرس

آخرین خبر ها:

Loading