بازتاب نیوز

واکنش تیم انتخاباتی حکمتیار به تأخیر در اعلام نتایج انتخابات

٢٨ ميزان ١٣٩٨ پاسبانان

کابل-افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار:عمران خراسانی

دسته انتخاباتی عدالت اسلامی  به رهبری گلبدین حکمتیار، یک روز پس از تأخیر اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری امروز (یک‌شنبه 28 میزان) در نشستی خبری در کابل می‌گوید، افرادی که اعلام سریع نتایج انتخابات را نمی‌پذیرند، منتظر واکنش مجاهدین و مردم باشند.

آقای حکمتیار می‌افزاید که شماری از دسته‌ها با وجود داشتن امکانات، باز هم به خاطر تصرف بیشتر در نتیجۀ انتخابات، تلاش دارند تا اعلام نتایج انتخابات به تأخیر بی‌افتد.

به گفتۀ او، یکی از دسته‌های انتخاتی 170 تا 180 میلیون دالر را در پیکارهای انتخاباتی‌اش مصرف‌کرده است. او، از دستۀ انتخاباتی مشخصی نام نمی‌برد، اما می‌گوید که در یکی از برنامه‌های این دستۀ انتخاباتی، 4 میلیون دالر مصرف‌ شده است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری از مردم می‌خواهد، در صورتی که به آرای‌شان اهانت‌ شود، آرام نباشند و از حق خود دفاع کنند و هم‌چنان از کمیسیون انتخابات می‌خواهد تا برای جلوگیری از تقلب، آرای هر محل را به گونۀ جداگانه اعلام کند.

گلبدین حکمتیار تأکید می‌کند، در صورتی که انتخابات به دور دوم برود، باید حکومت موقت تشکیل شود.

این در حالیست که کمیسیون مستقل انتخابات دو روز قبل اعلام کرد که به دلایل مشکلات فنی و تطبیق شفافیت در این روند، نتایج ابتدایی را یک هفته به تعویق انداخت.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/hekmatyars-campaign-reacts-to-postponed-of-election-results/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading