بازتاب نیوز

امنیت ملی: باجگیران از دانشجویان و استادان دانشگاه دستگیر شدند

٢٨ ميزان ١٣٩٨ دويچه وله

بربنیاد خبرنامه این ریاست که یکشنبه نشر شده، این افراد مردم را در کابل آزار و اذیت می کردند و از دانشجویان و استادان دانشگاه باج می گرفتند.

درخبرنامه آمده که افراد بازداشت اعتراف کرده اند که به خصوص از استادان و دانشجویان یکی از دانشگاه ‌های خصوصی کابل اخاذی می کردند.

خبرنامه همچنان افزوده که افراد مسلح اين شبکه، اعتراف نموده اند که پیش از این در سرقت های مسلحانه و سازماندهی فعالیت های تخریب کارانۀ نیز سهم فعال داشته اند.

مرتبط:  سرقت و اختطاف زندگی را برای باشندگان کابل دشوار کرده است

پس از آنکه که رئیس شبکه شان بنام "رئیس عبید" گرفتار شد، این سه تن به باجگیری از دانشجویان و استادان یک دانشگاه خصوصی و سرقت از مردم در شهر کابل پرداخته اند.

عکس آرشیف

عکس آرشیف

خبرنامه گفته آنها هنگامی که می خواستند یک عراده موتر را از ناحیه چهارم شهر کابل دزدی کنند، از سوی نیروهای ریاست امنیت ملی شناسایی و بازداشت شده اند.

 بربنياد معلومات ریاست امنیت ملی، این شبکه سه باشنده کابل را که از دادن باج به آنها خودداری کرده بودند، لت و کوب کرده و زخمی نموده اند.

جنگ دوامدار و ناامنی باعث شده که تمرکز نیروهای امنیتی بالای مبارزه با تروریسم باشد و جرایم جنایی سازمان یافته در کابل افزایش یابد. مردم در پایتخت افغانستان همواره از رشد جرایم جنایی شکایت دارند.

ویدیو را ببینید 05:12 به اشتراک گذاری مردم ننگرهار از باندهای مافیا بیشتر از تروریسم می ترسند

فرستادن Facebook Twitter google+ Whatsapp Tumblr Digg stumble reddit Newsvine

لینک کوتاه https://p.dw.com/p/2suji

مردم ننگرهار از باندهای مافیا بیشتر از تروریسم می ترسند

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/امنیت-ملی-باجگیران-از-دانشجویان-و-استادان-دانشگاه-دستگیر-شدند/a-50907664?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading