بازتاب نیوز

نیروهای هند و پاکستان در کشمیر درگیر شدند

٢٩ ميزان ١٣٩٨ رادیو اروپای آزاد

عساکر هندی و پاکستانی بار دیگر در منطقه مورد نزاع کشمیر یکدیگر را هدف قرار دادند. این درگیری روز شنبه ۱۹ اکتوبر آغاز شد.

بپین راوت لوی درستیز اردوی هند روز یکشنبه ۲۰ اکتوبر در دهلی جدید به خبرنگاران گفت، اردوی هند نظامیان پاکستانی را هدف قرار داده است که برخاک هند حمله می‌کردند.

او افزود: "بر اساس خبرهای رسیده به ما، به نیروهای پاکستانی و تروریستان موجود در کمپ ها تلفات سنگین وارد شده است. تا حال از شش تا ده نظامی پاکستانی کشته شده اند و تقریباً شش تروریست هم از بین رفته اند."

لوی درستیز هند گفت، خبرهای دیگر از کشته و زخمی شدن تروریستان هم رسیده است.

او افزود: "این را با یقین گفته می‌توانیم که سه کمپ تروریستان را ویران کرده ایم و چهارم را نیز تخریب نموده ایم. اگر پاکستان به این اعمالش ادامه دهد پاسخ ما در آینده چنین خواهد بود."

هند نظامیان پاکستانی را متهم به فراهم ساختن امکانات برای تروریستان می‌کند تا حملاتی را در خاک هند انجام دهند.

دفتر مطبوعاتی هند به آژانس خبری فرانسه گفته است که در منطقه کوهستانی کوپواره دو عسکر و یک غیرنظامی هندی کشته شده و سه تن دیگر زخمی اند.

اردوی پاکستان مسئولیت آغاز این درگیری‌ها را به دوش هند گذاشته و می‌گوید نیروهای هندی غیرنظامیان را در کشمیر تحت اداره پاکستان هدف قرار داده است.

جنرال آصف غفور سخنگوی اردوی پاکستان در صفحه توییترش نوشته است که در مناطق جوره، شاهکوت و نوشهری عساکر هندی غیرنظامیان را هدف قرار داده و یک عسکر و شش غیر نظامی را کشته اند.

به گفته پاکستان، نیروهای این کشور در حمله متقابل ۹ عسکر هندی را کشته و دو سنگر آنها را از بین برده اند.

هند و پاکستان چندین بار روی موضوع کشمیر برخورد کرده اند و امسال به دلیل همین معضله حتی حملات هوایی را نیز بر خاک یکدیگر انجام دادند.

جنجال‌ها روی کشمیر بعد از آن اوج گرفت که هند در پنجم اگست امسال مادۀ را در مورد موقف خاص کشمیر از قانون اساسی‌اش حذف کرد که این کار نتنها در کشمیر بلکه در پاکستان و بنگله‌دش عکس‌العمل‌های جدی را برافروخت.

دو کشور رقیب در حالی بار دیگر بالای موضوع کشمیر با هم درگیر شده‌اند که ایالات متحده امریکا روی حل جنجال‌ها میان دو کشور از طریق دیالوگ و گفت‌وگو تأکید می‌کند.

    لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/30227191.html

    بازکردن لینک اصلی

    بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

    آخرین خبر ها:

    Loading