بازتاب نیوز

رئیس مجلس نمایندگان امریکا با رهبران حکومت افغانستان دیدار کرد

٢٩ ميزان ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

رئیس مجلس نمایندگان امریکا با رهبران حکومت افغانستان دیدار کرد
نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان امریکا که سرزده اواخر شب گذشته وارد کابل شد با اشرف غنی و عبدالله رهبران حکومت وحدت ملی دیدار و گفتگو کرد.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) کابل: پس از سفر غیر منتظره وزیر دفاع امریکا، اواخر شب گذشته نانسی پلوسی به کابل آمد و روی موضوعاتی از جمله صلح و تروریسم با رهبران حکومت وحدت ملی دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور در این دیدار گفت که صلح برای ما اولویت دارد، صلحی که به رهبری و مالکیت افغان ها باشد و ارزش های قانون اساسی و حقوق زنان در آن حفظ گردد.

وی تصریح کرد که چگونگی نوعیت حضور ایالات متحدۀ امریکا در افغانستان بر اساس پیمان هایی می باشد که بین دو کشور به امضا رسیده است و درمورد هر تصمیم مبنی بر چگونگی حضور نیروهای امریکا در افغانستان، در آینده میان دو کشور بحث خواهد شد.

رئیس جمهور همچنان وضعیت کلی تهدیدات را تشریح کرد و گفت که القاعده و داعش هنوز هم به عنوان تهدید جدی برای امنیت افغانستان و ایالات متحدۀ امریکا مطرح اند و طالبان زمینۀ فعالیت ها را برای گروه های تروریستی فراهم می کند و افراد ملکی را عمداً هدف قرار می دهند و هدف شان این است که به نظام آسیب برسانند که خوشبختانه به هدف شان نرسیدند.

خانم نانسی پلوسی نیز در این دیدار خاطرنشان کرد که ما به دستاوردها، تعهدات و اولویت های شما و همچنان به منافع ملی و تلاش های تان بخاطر دوستی دوامدار با ایالات متحدۀ امریکا، احترام قایل هستیم و حفاظت این دستآوردهای مشترک، برای همه ما اولویت دارد.

خانم پلوسی در دیدار با داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت گفته است که امریکا و افغانستان دوستان و متحدان استراتیژیک اند و همکاری میان دو کشور ادامه می‌یابد.

داکتر عبدالله عبدالله در این دیدار گفته است که صلح از اولویت‌های مردم افغانستان است.

رئیس اجرایی حکومت همچنان گفته است که برای دست یافتن به صلح واقعی و قطع جنگ آماده هر نوع قربانی است.
  پلوسی در حالی به صورت کاملا غیرمنتظره به کابل سفر کرد که پیش از آن مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز در روز یکشنبه سفری غیرمنتظره ای به افغانستان داشت.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/193638/رئیس-مجلس-نمایندگان-امریکا-رهبران-حکومت-افغانستان-دیدار

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading