بازتاب نیوز

مسعود اندرابی: فرماندهان کلیدی طالبان در غارها پنهان شده‌اند

٢٩ ميزان ١٣٩٨ روزنامه صبح کابل

سرپرست وزارت داخله، می‌گوید که در حال حاضر، فرماندهان کلیدی طالبان در غارها پنهان شده‌اند و تنها شماری از جنگ‌جویان فریب خورده‌ی این گروه، در میدان نبرد کشته می‌شوند.

مسعود اندرابی، روز دوشنبه (۲۹ میزان)، طی مراسم نام‌گذاری آکادمی پولیس افغانستان به نام جنرال عبدالرازق اچکزی، فرمانده‌ی پیشین ولایت کندهار تأکید کرد که طالبان، شکست سنگینی را متحمل شده‌اند و دیگر روحیه‌ای برای ادامه‌ی نبرد ندارند.

او گفت: «نیروهای دفاعی و امنیتی در نقاط مختلف کشور با تروریستان می‌جنگند و درس کوبنده‌ای به طالبان می‌دهند. شکست عملیات الفتح طالبان، با شکست روحیه‌ی جمعی این گروه مواجه شده است. طالبان در شمال-شرق، در برابر نیروهای امنیتی تاب نیاورده‌اند. رهبری طالبان در کویته و قطر در به در می‌گردند.»

آقای اندرابی افزود که رهبری طالبان، هیچ نوع تماسی با فرماندهان و افراد این گروه که به نام جهاد گمراه شده‌اند، ندارند. او ادامه داد: «فرماندهان طالبان در غارها پنهان شده‌اند و تنها کسانی که به نام جهاد گمراه شده‌اند، در میدان‌های جنگ کشته می‌شوند.»

سرپرست وزارت داخله، از طالبان خواست تا سلاح خود را بر زمین بگذارند و از جنگ دست بکشند، در غیر آن، کشته خواهند شد.

آقای انداربی همچنان گفت که جنرال عبدالرازق، یکی از دلیرترین ماموران پولیس بود و پس از این، سربازانی که در آکادمی او درس می‌خوانند، با اندیشه و روحیه‌ی ضد طالب او آراسته خواهند شد.

چند روز پیش، رییس‌جمهور غنی، در نخستین سالیاد ترور جنرال عبدالرازق اچکزی، فرمانده‌ی پیشین پولیس کندهار، اعلام کرد که آکادمی پولیس افغانستان به نام او نام‌گذاری می‌شود.

جنرال عبدالرازق اچکزی، فرمانده‌ی پولیس کندهار، یک سال پیش، در ۲۶ میزان، در نتیجه‌ی تیراندازی یکی از محافظان والی کندهار کشته شد. او در ختم یک نشست رسمی امنیتی که در آن فرمانده‌ی نیروهای حمایت قاطع، والی کندهار، رییس امنیت ملی و شمار دیگری از سران امنیتی در جنوب افغانستان حضور داشتند، هدف شلیک محافظ والی قرار گرفت و کشته شد. در این رویداد رییس امنیت ملی کندهار نیز کشته شد و والی و فرمانده‌ی زون پولیس زخم برداشتند.

هر چند در آن زمان گروه طالبان ادعا کرده بودند که فرد نفوذی آنان جنرال عبدالرازق را ترور کرده؛ اما رییس‌جمهور غنی تأکید کرده است که پاکستان در ترور جنرال رازق دست داشته است.

لینک اصلی: https://subhekabul.com/خبرها/massoud-andrabi-key-taliban-commanders/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه صبح کابل

آخرین خبر ها:

Loading