بازتاب نیوز

پس از وزیر دفاع، رییس مجلس نمایندگان امریکا سرزده به افغانستان آمد

٢٩ ميزان ١٣٩٨ آریانا خبر

نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان امریکا و یک هیات این مجلس در یک سفر از پیش اعلام نا شده روز یکشنبه به کابل آمدند و با رهبران حکومت دیدار و گفتگو کردند.

در این سفر خانم پلوسی و نمایندگان امریکا با محمد اشرف غنی رییس جمهوری، عبدالله عبدالله رییس اجرایی، مارک اسپر وزیر دفاع امریکا که وی نیز در یک سفر از پیش اعلام نا شده به کابل آمده بود، مقام های افغان و رهبران جامعه مدنی افغانستان دیدار کرده است.

دفتر خانم پلوسی در خبرنامه ای گفته است: “جان بس، سفیر و دیگر دیپلومات های عالی رتبه مان در مورد تلاش های صلح با طالبان که عامل خشونت ها در افغانستان اند، به هیات مان گزارش ارایه کردند. ما همچنان در مورد وضعیت نتایج انتخابات نیز شنیدیم که امیدواریم به زودی اعلام شود.”

دفتر خانم پلوسی گفته است که هیات امریکایی در جریان این سفر در مورد امنیت، انکشاف حکومتداری و رشد اقتصادی با رهبران افغانستان بحث و گفتگو کرده است.

در خبرنامه آمده است: ” نمایندگان ما بر اهمیت مبارزه با فسادهای اداری تاکید ورزیدند؛ زیرا امنیت را به خطر می‌اندازد و توانایی مردم افغانستان برای دستیابی به آینده ای پایدار و سعادتمند را نیز تضعیف می کند.”

هیات امریکایی همچنان تاکید کرده است که زنان افغان نیز باید در گفتگوهای صلح سهیم شوند.

خانم پلوسی در دیدار به رهبران جامعه مدنی افغانستان گفته است: ” در حالی که زنان افغان در برخی زمینه ها پیشرفت هایی داشته اند، برای اطمینان از امنیت و فرصت های پایدار اقتصادی و تحصیلی؛ برای زنان و دختران افغانستان، کار بیشتری لازم است.”

این در حالی است که روز گذشته مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا نیز در یک سفر از پیش اعلام ناشده به کابل آمده و با رهبران حکومت افغانستان دیدار کرده است.

این سفر هیات کانگرس و وزیر دفاع امریکا به افغانستان در حالی صورت میگیرد که اخیراٌ گزارش‌های مبنی بر از سرگیری گفتگوهای صلح میان نمایندگان امریکا و طالبان به نشر رسیده است.

لینک اصلی: https://ariananews.af/پس-از-وزیر-دفاع،-رییس-مجلس-نمایندگان-ام/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading