بازتاب نیوز

حمله بر مرکز معلومات انتخاباتی؛ ناظران ادعا کردند

٢٩ ميزان ١٣٩٨ سلام وطندار

ناظران دستۀ انتخاباتی ثبات‌وهمگرایی به رهبری عبدالله عبدالله ادعا کرده می‌گویند، شب گذشته ناظران دستۀ انتخاباتی دولت‌ساز به رهبری اشرف غنی، به همکاری نیروهای ویژۀ پولیس و یک کارمند ارشد کمیسیون انتخابات، قفل محافظتی مرکز معلومات را شکستانده و وارد اتاق مواد حساس انتخاباتی شده‌اند.

آنان می‌گویند، شام (یک‌شنبه 28 میزان) دبیرخانۀ کمیسیون انتخابات اعلام کرد که کار فنی برای امشب متوقف است و درب مرکز معلومات با حضور ناظران قفل شد، اما ساعاتی بعد خبر رسید که قفل اتاق شکستانده شده و ناظران دستۀ دولت‌ساز با همکاری کمیسیون و پولیس داخل این اتاق شده‌اند.

هارون معترف، یکی از ناظران دستۀ ثبات‌وهمگرایی در صفحۀ فیسبوک‌اش نگاشته است که ساعت 11 یک‌شنبه شب از کمیسیون مستقل انتخابات برای آنان خبر رسیده که قطعۀ ویژۀ پولیس، اتاق‌های مرکز نتایج و دستگاه‌های بایومتریک را باز کرده و در هماهنگی با ناظران دستۀ دولت‌ساز و دبیرخانۀ کمیسیون مستقل انتخابات، اقدام به پروسس مواد حساس کرده‌اند.

آقای معترف می‌گوید، شام گذشته اوضاع در کمیسیون مستقل انتخابات غیرعادی بود و شماری شایعۀ ورود مهاجمان انتحاری به این کمیسیون را پخش کرده‌بودند که در نتیجۀ آن کارمندان این کمیسیون رخصت شدند.

به گفتۀ آقای معترف، پس از این رویداد، دبیرخانۀ کمیسیون مستقل انتخابات نیز اعلام کرد که یک‌شنبه شب کار پروسس و بررسی آرا تعطیل‌ست و ناظران می‌توانند بروند، اما برخی از ناظران دستۀ دولت‌ساز همچنان در کمیسیون حضور داشتند.

این ناظر دستۀ ثبات‌وهمگرایی می‌گوید، اینکه آیا به آرای مردم در مرکز معلومات کمیسیون دستبرد زده‌شده یا نه هنوز جزییاتی در دست نیست و این موضوع به زودی روشن خواهد.

محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی در اعتراض به این موضوع در صفحۀ فیسبوک‌اش نوشته که تلاش «مذبوحانۀ» پولیس و ناظران دستۀ دولت‌ساز برای شکستاندن قفل‌های مرکز معلومات کمیسیون انتخابات، کودتای نظامی علیه آرای پاک مردم و بی‌اعتبار ساختن روند انتخابات است.

خواستیم در این باره دیدگاه‌های وزارت داخله و کمیسیون مستقل انتخابات  را نیز داشته باشیم، اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

در این زمینه:

تأخیر در اعلام نتایج انتخابات؛ بررسی‌ها هنوز ادامه دارد

حکمتیار: تأخیر در اعلام نتایج انتخابات قابل پذیرش نیست

تیفا: تأخیر اعلام نتایج ابتدایی انتخابات مشکوک است

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=50710

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading