بازتاب نیوز

کمیسیون انتخابات: قفل دروازه‌ی دهلیز با هماهنگی دبیرخانه شکستانده شده است

٣٠ ميزان ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

کمیسیون انتخابات می‌گوید که قفل دروازه‌ی دهلیز با هماهنگی دبیرخانه شکستانده شده اما به این مرکز و دستگاه‌ها آسیبی نرسیده است و قفل دفترهای اصلی که دستگاه‌های بایومتریک در ان نگهداری میشد باز نشده است.

مسوولان این کمیسیون گرچند می‌پذیرند که قفل دروازه‌ی دهلیز مرکز دیجیتال با هماهنگی دبیرخانه‌ی کمیسیون شکسته شده اما می‌گویند که بر اساس یافته‌های ابتدایی، دروازه‌ی اتاق‌هایی که در آن دست‌گاه‌های قرنطین‌شده وجود دارند، باز نشده و به خود مرکز دیجیتال، آسیبی نرسیده است.

حواعلم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات می‌پذیرد که قفل دروازه‌ی عمومی این ساختمان شکستانده شده اما می‌گویند که هیچ کسی وارد اتاقی نشده که در آن دستگاه‌های بایومتریک قرنطین شده وجود داشته است.

با آن هم محمد حنیف دانشیار، عضو کمیسیون انتخابات تاکید دارد که پناه بردن نیروهای ویژه‌ی امنیتی به دهلیز مرکز دیجیتال کمیسیون، دلیل قانع‌کننده‌یی نیست.

سر انجام پس از چندین ساعت گفتگو میان دسته‌ی ثبات و هم‌گرایی با رهبری کمیسیون انتخابات، این نهاد مرکز ثبت دیجیتالی و دفتر که در آن دستگاه‌های بایومتریک را نگهداری می‌شد باز کرد.

اما داوود سلطان‌زوی، ناظر دسته‌ی انتخاباتی دولت ساز، دسته‌ی ثبات و هم‌گرایی را به ماجراجویی متهم می‌کند.

از سویی هم، رسانه‌ها از بهر روشن شدن بیشتر این قضیه خواهان همگانی کردن تصویرهایی شدند که از دوربین‌های امنیتی دو شب پیش برداشته شده اما کمیسیون این تصویرها را در اختیار رسانه‌ها نگذاشت.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/39990-2019-10-22-11-53-21

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading