بازتاب نیوز

راهپیمایی حمایت از صلح در افغانستان بعد از اقامه نماز جمعه هرات

١٧ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگارسایت افغانستان خبرگزاری فارس، ده‌ها نفر از شهروندان هرات در یک تجمع از طرف‌های درگیر جنگ در افغانستان درخواست کردند تا دست از جنگ برداشته و برای آوردن صلح وثبات در افغانستان تلاش کنند. 

این شهروندان از طالبان نیز درخواست کردند تا مذاکرات بین الافغانی را با حکومت و ملت افغانستان آغاز کنند و این مذاکرات را در افغانستان و به دور از دخالت های آمریکا و متحدین این کشور برای تحقق صلح برگزار کنند.

«محمد اسماعیل بارک» برگزارکننده این تجمع صلح خواهی و عضو حرکت ملی صلح افغانستان  در هرات در گفتگو با خبرنگارسایت افغانستان خبرگزاری فارس گفت: بیش از ۴۰ سال است که جنگ تحمیلی در افغانستان جریان داشته و کشورهای خارجی نیز برای رسیدن به اهداف غیرنظامیان را هدف حمله قرار دادند.


وی بیان داشت: باید گروه‌های درگیر جنگ مذاکرات بین الافغانی را آغاز کنند و در افغانستان با محوریت افغان‌ها صلح رقم بخورد و آتش‌بس سرتاسری ایجاد شود.

وی بارک تاکید کرد:در صلح بین الافغانی باید کشورهای آمریکایی و همپیمانانش دخالت نکنند و نیروهای خارجی نیز افغانستان را ترک کرده تا مذاکرات افغانی نیز آغاز شود.

این فعال سیاسی افغانستان تصریح کرد: با بیان اینکه طالبان باید بدانند که با مذاکرات خارج از افغانستان و با ترامپ که پس از ۹ ماه مذاکراتشان بی نتیجه ماند هیچگاه نتیجه مطلوبی نخواهد داشت .

شهروندان هرات که شعارهای «ما صلح میخواهیم» ، «آتش بس فوری در افغانستان» «مذاکرات باید بین الافغانی باشد»، بیان داشتند با فرارسیدن میلاد نبی اکرم تمامی شهروندان افغانستان از طرفهای درگیر جنگ در افغانستان می‌خواهند تا آتش بس شود و کشتار غیرنظامیان را هدف قرار دهند.

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/politics/news/13980817000422

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading