بازتاب نیوز

 معاون رئیس جمهور فلیپین: با طریقه های جدید علیه مواد مخدر به مبارزه ادامه می دهیم

١٧ عقرب ١٣٩٨ دويچه وله

در مبارزه علیه تجارت و تبادله مواد مخدر در فلیپین، در سالهای اخیر بیش از ۶۶۰۰ تن کشته شده اند. در همین ارتباط خانم لینی روبریدو معاون رئیس جمهور این کشور امروز جمعه در برابر کمیسیون مبارزه علیه مواد مخدر گفته است که با شیوه های رئیس جمهور در مبارزه با این معضل از ابتداء مخالف بوده است.

به گفته روبریدو «اکنون زمان آن فرا رسیده است که مبارزه با این معضل را مؤثر تر نمود؛ اما نه با کشتارهای بیهوده.»‌

Philippinen - Drogenkrieg (Getty Images/AFP/N. Celis)

پس از دستور جنگ علیه مواد مخدرتوسط رئیس جمهور فلیپین، هزاران تن در این کشور کشته شدند.

دوترتهِ رئیس جمهور فلیپین به روز سه شنبه خانم لینی روبریدو را که همچنان منتقد او در این ارتباط می باشد، به پست ریاست کمیسیون مبارزه با مواد مخدر مقرر نمود.

قرار است خانم روبریدو تا پایان دوره ریاست جمهوری رئیس جمور دوترتهِ در سال ۲۰۲۲ مبارزه علیه تجارت غیر قانونی مواد مخدر را ادامه بدهد.

براساس گزارشهای رسمی، از آغاز ریاست جمهوری دوترته در سال ۲۰۱۶ تا اکنون بیش از ۶۶۰۰ تن در جنگ مواد مخدر توسط نیروهای امنیتی فلیپین به قتل رسیده اند؛ اما مدافعان حقوق بشر معتقد اند که این رقم به مراتب بیشتر بوده و حتی رقم کشته شده ها به چهاربرابر بیشتر می رسد. اقدامات به شدت خشن دوترته در مبارزه علیه مواد مخدر همچنان در سطح بین المللی نیز با انتقاد های شدیدی مواجه بوده اند.     

NF/SI/DPA

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/معاون-رئیس-جمهور-فلیپین-با-طریقه-های-جدید-علیه-مواد-مخدر-به-مبارزه-ادامه-می-دهیم/a-51169017?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading