بازتاب نیوز

 « با رسیدن سرما وضعیت آوارگان سوریه به شدت وخیم می شود» 

١٧ عقرب ١٣٩٨ دويچه وله

به گزارش سازمان خیریه بین المللی Care که روز پنجشنبه در شهر بن آلمان منتشر گردید، در حال حاضر دست کم ۱۵ هزار پناهجو در مناطق شمالشرق سوریه در وضعیت به شدت وخیم بی سرپناهی و نداشتن لباس گرم زمستانی به سر می برند.

مارتین میلیوس هماهنگ کننده کمک های عاجل این سازمان در شرق نزدیک با ابراز نگرانی گفت: «اکثریت پناهگاه های عاجل برای خانواده ها را ساختمان های مکاتب پیشتن می سازند. این ساختمان ها به شدت تخریب گردیده و اکثر آنان حتی در و پنجره هم ندارند تا جلو سرما و باد سرد زمستانی گرفته شود.»

او افزود:‌علاوه براین امکانات گرم کردن این مکانها به شمول بخاری های چوبی و زغال  یا بخاری های گازی نیز در دسترس این خانواده ها نمی باشند و پناهجویان این مناطق خود نیز توانایی خرید این امکانات را ندارند.

Irak Flüchtlinge aus Syrien nach Militäroffensive Türkei (picture-alliance/AP Photo/H. Malla)

زن پناهجویی با فرزندانش

به گفته او با آنکه امدادگران سعی می کنند تا لباس زمستانی، کمپل و یا هم ترپالهای پلاستیکی به این پناهجویان توزیع نمایند تا برای آنان کمک های کمی صورت گرفته باشد، اما این کمک ها قطعاً کافی نمی باشند.

این سازمان خیریه علاوه براین مشکلات همچنان به وضعیت وخیم دیگر، یعنی نبود تشنابهای مناسبت در اقامتگاه های عاجل پناهجویان اشاره کرده و تأکید می کند که اکثراً نه تشنابی وجود دارد و نه هم آب اشامدنی و آب قابل استفاده.

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه فرار و آوارگی

  براساس گزارش سازمان ملل متحد از زمان آغاز عملیات ترکیه در شمال سوریه در نهم اکتوبر بیش از ۲۰۰ هزار نفر از این مناطق در داخل سوریه آواره شده اند. شهر مرزی راس العین بیشتر از همه از این عملیات متاثر شده است. سربازان ترکیه به این شهر هجوم بردند و به علاوه بر آن منطقه را از هوا نیز مورد حمله قرار دادند.

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه رنج های مردم سوریه از عملیات نظامی

  اکثریت آوارگان کرد هستند. بخش بزرگ مردم ملکی که در شهر مانده اند عرب‌ هستند و با همسایه های شان که حالا آواره شده اند در تماس هستند. این مرد می گوید: "دیروز به آنها تیلفون کردم. آنها می گویند که خانه های ما توسط اسلام گرایان به غارت رفته است. ما همه چیز مان را از دست داده ایم."

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه نیازمند به کمک

  از زمانی که سربازان حکومت در تل تمر مستقر شده اند، بسیاری از سازمان های غیر دولتی نیز از منطقه خارج شده اند. اما مردم در روستاها به این سازمان ها نیاز دارند تا کمک به آنها تامین شود. آنها حالا تلاش می کنند با کمک سازمان های غیردولتی محلی کمبودی های روزمره را تامین کنند، مانند این زنان که در صف نان انتظار می کشند.

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه کمک‌ها برای همه کفایت نمی کند

  در تل تمر و دیگر مناطق موجی از آوارگان تازه رسیده اند. آنها نیز به کمک سازمان های غیر دولتی نیاز دارند. حسن بشیر، هماهنگ کننده یک سازمان غیردولتی به دویچه وله گفت: "بسیاری از روستاها در نزدیکی جاهای واقع اند که توسط ملیشه های وفادار به ترکیه یا داعش کنترول می شوند."

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه توزیع غذا یک بار در روز

  این بیجا شده داخلی از راس العین چهار همسر دارد و به زحمت می تواند آنها را با کودک شان اعاشه کند. سازمان های غیردولتی محلی کمک ها را محدود کرده و روزانه یک بار مواد غذایی توزیع می کند. این مرد می گوید: "کودکان من که گناهی ندارند! آنها فقط کودک هستند!"

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه مکتب‌ها تعطیل شده اند

  مکاتب در شمال سوریه از آغاز عملیات نظامی ترکیه مسدود شده اند. در بعضی از این مکاتب حالا بیجا شده های داخلی به سر می برند. آنهایی که توانایی دارند، به شهرهای دورتر مانند الحسکه رفته اند که در فاصله ۸۰ کیلومتری در جنوب قرار دارد. دیگران مجبور اند با وجود حملات در همین جا بمانند.

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه سرپناه های موقتی

  بسیاری خانواده های کرد در ۵۰ باب مکتب در تل تمر به سر می برند، بدون دستری به برق و آب. وضعیت صحی آنها همواره بدتر می شود. داکتران از شیوع کولرا و دیگر بیماری ها هراس دارند. یک داکتر به دویچه وله گفت: "اگر وضع به همین منوال ادامه یابد، ما در برابر یک بحران بشری قرار می گیریم."

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه نبود جا در شفاخانه

  این شفاخانه در منطقه تل تمر به این شکل به زخمی ها رسیدگی می کند، اما به دیگر بیماران نمی تواند کمک کند، به طور مثال بیماران سرطانی. دو نفر از افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند، به دویچه وله گفته اند که آنها باید برای شیمی درمانی شان به دمشق بروند. وضعیت فعلی سفر به آنجا را غیر ممکن کرده است.

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه پناه بردن به ویرانه‌ها

  از زمانی که گروه داعش به روستای مسیحی نشین تل نصری در نزدیکی تل تمر حمله کرد، اینجا نیز تخلیه شده است. اکثر خانواده ها خانه های شان را در هنگام محاصره اینجا توسط داعش ترک کرده اند. حالا خانواده های کُرد بیجا شده به خرابه ها و آواره ها کوچ کرده اند، چرا که آنها نمی توانند سرپناه دیگری برای فرار بیابند.

 • default
  رنج‌های مردم سوریه از عملیات نظامی ترکیه ترس حملات داعش

  بسیاری از کلیساها در تل نصری توسط نیروهای داعش انفجار داده شده اند. مانند این کلسیا که در ویرانه های به جا مانده از آن این دو کودک ایستاده اند. شرایط دشوار زندگی هنوز کوچکترین مشکل این کودکان است. شاهدان عینی به دویچه وله گزارش داده اند که آنها از سوی داعش از یک قریه همجوار هدف حمله قرار گرفته اند.


بنابراین، پناهجویان مجبور می شوند به ساختمان های دیگر برای رفع ضروریات خویش بروند. به گزارش Care این وضعیت به ویژه برای زنان و دختران، مخصوصاً در هنگام شب خیلی خطرناک می باشد؛ زیرا آنان مجبور می شوند تا فاصله های دوری برای رفع ضروریات عاجل خویش بروند.

NF/SI/KNA

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/با-رسیدن-سرما-وضعیت-آوارگان-سوریه-به-شدت-وخیم-می-شود/a-51170935?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading