بازتاب نیوز

مسابقه بزرگ اخوت در ولایت بلخ برگزار شد

١٧ عقرب ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

مسابقه بزرگ اخوت در ولایت بلخ برگزار شد
امروز جمعه 17 عقرب، مسابقه بزرگ اخوت به مناسبت میلاد پیامبر بزرگ اسلام و هفته وحدت با حضور بیش از 4 هزار اشتراک‌کننده از میان دانشجویان، طلاب و خواهران و برادران اهل تشیع و اهل سنت، از سوی شورای اخوت اسلامی بلخ، در مسجد جامع روضه حضرت علی (ع) شهر مزارشریف برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)؛ در این مسابقه چهل سوال از منابع اهل سنت و تشیع همراه با پاسخ‌های آن طرح گردیده بود که از میان آنها 10 سوال در امتحان امروز استفاده شده بود. این در حالی است که جزوه‌های این مسابقه، دو هفته قبل در تمام مکان‌های عمومی توزیع شده بود و کسانی که آن جزوات را تهیه کرده بودند می‌‌توانستند در مسابقه شرکت کنند.

جوایز این مسابقه شامل لپتاپ، تبلیت، ماشین خیاطی، بایسکیل و 30 جایزه خانگی دیگر می‌باشد. جوایز نفرات برتر نیز روز پنجشنبۀ هفته آینده ساعت 8 و نیم صبح بعد از اعلان نتایج امتحان، در مسجد روضه حضرت علی علیه السلام به برندگان اهدا خواهد شد.

علما و سخنرانان این مسابقه اعم از شورای اخوت اسلامی و شورای علمای بلخ ضمنی اینکه برگزاری این مسابقه را حرکتی در مسیر وحدتِ هرچه بیشتر میان مذاهب اسلامی در بلخ دانستند، خاطرنشان ساختند که هفتۀ وحدت هفته اخوت و همدلی میان مذاهب اسلامی می‌باشد و جامعه اسلامی را بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک می‌کند.

آنان وحدت را نیاز مبرم و حیاتی جامعۀ افغانستان دانستند و افزودند که حلقاتی در داخل و خارج کشور به دنبال تفرقه‌اندازی میان مذاهب اسلامی کشور می‌باشند. ولی با انسجام و هوشیاری و برگزاری برنامه‌های فرهنگی‌ مذهبی این‌چنینی توطئه‌های آنان خنثی می‌گردد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/195113/مسابقه-بزرگ-اخوت-ولایت-بلخ-برگزار

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading