بازتاب نیوز

دولت افغانستان برای آزادی زندانیان طالبان پیش شرط تعیین کرد

١٨ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان گفت که دولت آماده است تا در چارچوب قانون زندانیان طالبان را آزاد کند، اما برای رهایی آن‌ها پیش‌شرط کاهش حملات طالبان و گفت‌وگوی مستقیم این گروه با دولت افغانستان را مطرح کرد.

وی اظهار داشت: کاهش خشونت، برقراری آتش‌بس و آغاز مذاکرات مستقیم بین دولت افغانستان و طالبان کلید اصلی اعتمادسازی است.

معاون دوم رئیس جمهور افغانستان در حالی درباره آزادی زندانیان گفته که اخیراً رسانه‌ها گزارش دادند که طالبان در دیدار با «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان پیشنهاد تبادل زندانی را مطرح کرده است.

به گزارش «طلوع نیوز»، طالبان به ازای آزادی دو استاد دانشگاه آمریکایی در کابل، که سه سال پیش ربوده شدند، خواستار رهایی 80 نفر از زندانیان این گروه و همچنین «انس حقانی» و «حافظ رشید» اعضای ارشد «شبکه حقانی» شده است.

افغانستان خبر درخواست طالبان برای تبادل زندانیان را تکذیب کردتبادل زندانیان؛ 3 مهندس هندی و 11 عضو ارشد طالبان آزاد شدند + عکس

گفتنی است که خلیلزاد در سفر اخیرش به کابل با رئیس جمهور افغانستان درباره آزادی اساتید دانشگاه آمریکا گفت‌وگو کرد و اشرف غنی نیز گفت که در این رابطه همکاری خواهد کرد.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/08/18/2136355/دولت-افغانستان-برای-آزادی-زندانیان-طالبان-پیش-شرط-تعیین-کرد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading