بازتاب نیوز

وزارت معارف جهت اصلاح نصاب تعلیمی از شهروندان کشور نظریه خواهی می‌کند

١٨ عقرب ١٣٩٨ خبرگزاری بخدی

وزارت معارف کشور اعلام کرد که جهت اصلاح نصاب تعلیمی مکاتب با اقشار مختلف شهروندان برای نخستین بار نشست مشورتی برگزار می‌کند.

این وزارت امروز (شنبه، ۱۸ عقرب) با نشر خبرنامه‌ای گفت که این نشست به هدف شمولیت شهروندان در تعلیم و تربیه، مردمی سازی معارف، جمع آوری دیدگاه‌ها و نظرات شهروندان در مورد ضرورت تجدید نصاب تعلیمی و نیز چگونگی محتوای نصاب تعلمیی برگزار می‌شود.

در خبرنامه آمده است که این نشست مشورتی به هدف دریافت دیدگاه‌ها و نظرات  شهروندان در قسمت اصلاح نصاب تعلیمی به تاریخ ۲۰ الی ۲۳ عقرب سال روان خورشیدی برگزار می‌شود.

قرار است در این نشست نزدیک به ۳۰۰ تن از شهروندان کشور ( مشمول معلمان مکاتب ، متخصصان حوزه تعلیم و تربیه ، نمایندگان شورای علماء، استادان دانشگاه، نمایندگان ادارات دولتی، والدین دانش آموزان و نیز نمایندگان کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان) اشتراک کنند.

وزارت معارف گفته که مصمم است تا نصاب تعلیمی قابلیت محور را بر اساس دیدگاه‌ها و خواست شهروندان تهیه نماید.

براساس خبرنامه، گروپ‌های کاری در این نشست مشورتی در باره موضوعاتی چون رشته‌بندی مکاتب در دوره لیسه، ادغام برخی از مضامین درسی، آموزش زبان‌ها و نیز تعلیمات فراگیر بحث و گفتگو می‌کنند.

همچنان یافته‌ های این نشست به عنوان راهکار پیشنهادی شهروندان، درنصاب جدید تعلیمی وزارت معارف در نظر گرفته خواهد شد.

وزارت معارف گفته که فراخوان این نشست حدود یک ماه پیش از طریق صحفات اجتماعی مرتبط به معارف، صادر شده و از شهروندان درخواست شده است تا در قسمت برنامه ریزی برای شمولیت تصامیم خود در قبال اینده فرزندان شان در این نشست شرکت کنند.

وزارت معارف سال‌های ۱۳۹۸ الی ۱۴۰۹ خورشیدی بنام دهه‌ی معارف نامگذاری کرده است. این وزارت گفته که مصمم است در دهه‌ی معارف دیدگاه‌ها و تصامیم شهروندان در تمامی پلان‌ها وبرنامه‌های وزارت معارف منعکس شود و شهروندان در قبال سرنوشت آینده فرزندان خود بیشتر سهیم شوند .

نصاب تعلیمی کنونی در کشور با انتقادهای همراه است.

خبرگزاری بخدی

لینک اصلی: https://bokhdinews.af/وزارت-معارف-جهت-اصلاح-نصاب-تعلیمی-از-شه/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری بخدی

آخرین خبر ها:

Loading